czwartek, 22 marca 2012

13. SKLEPIK Z NIESPODZIANKĄ BOGUSIA

Bogusia - młoda dziewczyna przypadkiem trafia do miasteczka Pogodna nad morzem. Postanawia zamieszkać w nim na pewien czas. Wynajmuje dom, przygarnia psa i otwiera sklep z "kurzołapkami" połączony z kawiarenką w której serwuje domowe wypieki i gorącą czekoladę. Zaprzyjaźnia się z Adelą - radną miasteczka, która łamie męskie serca, z Lidką - panią weterynarz, która nie jest zbyt szczęśliwa w swoim małżeństwie i ma jedno ale za to wielkie marzenie i ze Stasią - panią psycholog dobrym duchem miasteczka. Dziewczyny co jakiś czas spotykają się u Bogusi na plotkach :) Przy filiżance aromatycznej czekolady kobiety opowiadają o swoich radościach i smutkach dnia codziennego, o swoich marzeniach i oczekiwaniach.
Oprócz tych czterech kobiet poznajemy też bardzo ciekawe losy mieszkańców miasteczka Pogodna a także rodziców Bogusi.
Przeczytałam wszystkie książki pani Katarzyny Michalak. Z mojego punktu widzenia ta jest najlepsza. Po prostu podobała mi się najbardziej. Nie ma w niej fantazjowania, przerysowanej fabuły, cukrowania i słodzenia takie to wszystko ładnie i pięknie każdemu się układa. Sklepik pokazuje radości, smutki, codzienne problemy oraz tragedie, które mogą zdarzyć się każdemu z nas. Są momenty kiedy książka irytuje, skłania do refleksji, przemyśleń. Pokazuje jak z pozoru rożne kobiety potrafią się ze sobą zaprzyjaźnić. Jak ludzie potrafią się cieszyć z małych rzeczy, z niewielkich sukcesów, a także uczy jak sprawiać sobie radość małymi gestami. Sklepik pokazuje również jak ludzie potrafią być wredni,w stosunku do siebie, jak potrafią sprawiać sobie przykrość.
Moim zdaniem książka ta pokazuje jak rozwiązywać bardzo trudne problemy i jak radzić sobie w obliczu ciężkiej choroby bardzo bliskiej osoby. Uświadamia nam też, że nie ma sytuacji bez wyjścia, z każdej można wyjść obronną ręką.
W książce zawarte są przepisy kulinarne. Przyznam się, że kilka spisałam. mam nadzieję, że nie są wymyślone tylko na potrzeby książki.
Sklepik z niespodzianką to pierwsza książka, gdzie będąc w połowie czytania zajrzałam na ostatnią stronę, aby sprawdzić jak się skończy. I strasznie jestem zła i nie pocieszona, że tak długo muszę czekać na następną część.

4 komentarze:

 1. Muszę w końcu się zapoznać z książkami Katarzyny Michalak, zdobywają wiele pozytywnych opinii ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i podobała mi się, choć "szału nie było" :) A następna część już niedługo - podobno ma się ukazać w sierpniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Twórczość pani Michalak jeszcze przede mną. Niemniej mam na nią coraz większą ochotę. Będę miała na uwadze tę książeczkę. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie niedługo po nią sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń