czwartek, 28 sierpnia 2014

200. SPOTKANIE NAD JEZIOREM


WYDAWNICTWO: MIRA/HARLEQUIN
DATA WYDANIA: 15 marca 2014 
LICZBA STRON: 400
ISBN:  9788323890461

"Spotkanie nad jeziorem" to klasyczny romans, który czyta się bardzo szybko. Jak to romans jest dość przewidywalny jednak bardzo sympatyczny w odbiorze.
Kimberly w wyniku awantury ze swoim narzeczonym i pracodawcą ucieka z Nowego Jorku na prowincję do matki.
Bobby wyjeżdża na lotnisko po swojego syna, którego nigdy wcześniej nie widział. Teraz w wyniku komplikacji życiowych jego matki musi się zaopiekować swoim dzieckiem. Nie będzie to wcale takie łatwe.
Kim i Bobby spotykają się przypadkowo na lotnisku i nie jest to miłe spotkanie. Nawet nie wiedzą, że jadą do tej samej miejscowości. Bobby szybko zdaje sobie sprawę, że dotychczasowe życie kawalera i mieszkanie w pokoiku nad pubem to nie życie dla dziecka. Postanawia rozejrzeć się za czymś innym. I wtedy trafia do pensjonatu, którego właścicielką jest matka Kim. I znów młodzi się spotykają. Nadal są wrogo do siebie nastawieni. Ich spory łagodzi syn Bobbiego – AJ. Co będzie dalej, jak skończy się ta znajomość. Jak nie przeczytacie to się nie dowiecie.
Dopiero teraz się dowiedziałam, że „Spotkanie nad morzem” to piąty tom serii Susan Wiggs. Nie przeszkadzało mi to wcale w czytaniu, może jakbym o tym wiedziała nie czytałabym wcale a to byłby błąd. Autorka świetnie wykreowała swoich bohaterów. Oczywiście jak na romans przystało jest w niej dużo miłości. W ogóle dużo uczuć. Złość, rozczarowanie, upokorzenie. Mimo, że to jest romans książka porusza bardzo trudne problemy między innymi dotyczące pracy, próby nawiązania kontaktu z nastoletnim synem, ucieczki z domu, z pracy z wielkiego świata.
Podobała mi się ta książka. Pozwoliła mi się rozluźnić, oderwać od szarej rzeczywistości, zatracić się w losach bohaterów zapominając o własnych kłopotach.
Bardzo polecam naprawdę warto.  

Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU MIRA/HARLEQUIN
1 komentarz: