piątek, 22 lutego 2013

105. CHABROWE SNY O WIOŚNIEWYDAWNICTWO: E-BOOKOWO
DATA WYDANIA: 2011
LICZBA STRON: 302
ISBN: 978-83-63080-29-7
 
Z tego, co przeglądałam w Internecie książka „Chabrowe sny o wiośnie” to debiut Joanny Hacz. Jeśli mam rację to jest on bardzo udany. Już sama okładka przyciąga wzrok. Jest piękna. A treść? Normalnie dawno nie czytałam tak rewelacyjnej książki.
Historia młodej dziewczyny, Kaśki, dziennikarki, studentki, mieszkającej wspólnie z grupą przyjaciół i psem. Dziewczyna notorycznie popada w tarapaty, dzięki czemu zna ją prawie cały posterunek policji. Kaśka jest osobą kontrowersyjną. W sposób niekonwencjonalny przeprowadza wywiady, oraz zbiera materiały do artykułów. Nie zważa na konwenanse. Zdarza się jej spać nago w jednym łóżku z przyjacielem, z którym nic ją tak naprawdę nie łączy. Do szefa i przyszłej teściowej mówi po imieniu chodź dzieli ich znaczna różnica wieku. Nawet jak się zakocha to nie tak po prostu. Tu też musi namieszać. Dosyć wyraźnie rysuje się tu także wątek kryminalny i to ciężkiego kalibru. Żeby było jeszcze ciekawiej Kaśka posiada równie zwariowaną jak ona rodzinę, która dostarcza czytelnikowi wiele emocji. Pewnego dnia, gdy Kaśka wraca ze studiów, spotyka na stacji PKP małego zapłakanego chłopca, w piżamie i kapciach. Okazuje się, że chce on uciec od okropnego ojca. To wydarzenie wywraca na pozór spokojne życie dziewczyny do góry nogami i powoduje lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.
Książka ta jest niesamowita. To cudowna powieść przygodowa. Moim zdaniem powinna być przepisywana na receptę dla ludzi smutnych, o obniżonym nastroju. Mnie podczas czytania buzia cały czas się śmiała, nieraz w głos. Przyznam, że były też momenty wzruszające i podniosłe. I łza się w oku nieraz zakręciła. Niemniej jednak śmiech i to czasem w głos przeważał. Kaśki podejście do życia strasznie mi się podoba. Jest spontaniczna, nie przejmuje się drobiazgami, czerpie z życia pełnymi garściami. I co najważniejsze zaraża tym innych. Chciałabym być czasem taka jak ona.
„Chabrowe sny o wiośnie” są naładowane niezwykle pozytywną energią, pełne wigoru i optymizmu. Człowiek czerpie z tej książki to, co najlepsze, czyli chęć do życia, do działania.
Chcesz oderwać się od szarzyzny dnia codziennego, od kłopotów, lęków, rozterek? Chcesz pozbyć się depresji i obudzić się wreszcie z zimowego snu? Sięgnij po „Chabrowe sny o wiośnie” i przenieś się do innego świata. Pełnego miłości, przyjaźni i ludzi, którzy potrafią cieszyć się z życia, z tego, co mają. Tak po prostu. Przenieś się tam choćby na chwilę.

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję WYDAWNICTWU E - BOOKOWO. 2 komentarze:

  1. Oooo tak to książka dla mnie, chcę przenieść się do świata z książki ... a okładka rzeczywiście, przykuwająca wzrok.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna okładka, urzekający tytuł i do tego polska autorka. Muszę mieć tę książkę:)

    OdpowiedzUsuń