środa, 7 listopada 2012

67. ŁAWKAWYDAWNICTWO: E - BOOKOWO
DATA WYDANIA:  2012
LICZBA STRON: 297
ISBN: 978-83-63080-79-2
 
„Ławka” to historia życia młodego mężczyzny, który zaraz po ukończeniu szkoły podejmuje pracę, jako kierownik budowy. Czytamy o jego zmaganiach w pracy, o sukcesach i porażkach w niej. O buncie i przeciwstawianiu się narzucanym przez władze możliwościom. A także o życiu prywatnym. O pierwszej, wielkiej, prawdziwej miłości, która kończy się tragicznie. O przyjaźni, o spotkaniach na tytułowej ławce, w kawiarniach, barach. O kupnie wymarzonego samochodu.
„Ławka” to historia życia chłopaka, który ucieka z Polski za granicę i po wielu latach wraca. Czy na zawsze? Czy tylko na chwilę? Wraca, aby powspominać, posiedzieć na tytułowej ławce, poodwiedzać sentymentalne miejsca. W książce tej prawdziwe wydarzenia przeplatają się z tym, co sobie główny bohater wyobraża. Dlatego w książce tej pojawiają się też wymyślone postaci. Toczy się walka dobra ze złem, pojawia się diabeł i anioł.
Akcja „Ławki” toczy się w latach wczesnego Peerelu. Ten klimat bardzo mi odpowiadał. Czasem sobie myślę, że chciałabym żyć w tamtych czasach.
Książka bardzo mi się podobała. Podzielona na rozdziały, czyta się ją szybko, lekko. Doskonała na długie zimowe wieczory.

1 komentarz:

  1. Nie wiem, czy to książka akurat dla mnie. W sumie to nawet pierwszy raz o niej słyszę :P

    OdpowiedzUsuń