niedziela, 5 kwietnia 2015
środa, 1 kwietnia 2015
224. KOBIETKI
DATA WYDANIA: 2012
LICZBA STRON: 194
ISBN: 978-83-7859-036-1
Cztery bardzo różne kobiety i cztery historie ich życia. Mimo, że są
tak bardzo inne od siebie doskonale się uzupełniają. Raz na jakiś czas
spotykają się u jednej na tzw. „zlocie czarownic”.
Małgorzata to zagubiona młoda kobieta, która nadużywa alkoholu i
narkotyków. Malarka.
Irena to żona i matka. Przerastają ją domowe obowiązki. Nie bardzo
potrafi się dogadać z mężem. Czuje się przez niego nie kochana i zaniedbywana. Jej
też można wiele zarzucić. Lubi jeść, co widać i w ogóle o siebie nie dba.
Dagmara wolny strzelec. Przebojowa, pewna siebie, szukająca rozrywek.
Marta to zakonnica, która całe swoje życie zawierzyła Bogu. Nie
pochwala zachowań przyjaciółek, ale nadal się z nimi przyjaźni.
Dziewczyny poznajemy w momencie, gdy śpieszą się na kolejne przyjacielskie
spotkanie. Mimo, że jest tuż przed Bożym Narodzeniem znalazły dla siebie czas.
Rozmawiają o różnych sprawach, problemach. Mają różne zdania na podejmowane
kwestie, czasami tak bardzo, że aż dochodzi do ostrych scysji. Ale dziewczyny
wychodzą z nich obronną ręką.
„Kobietki” to świetna książka. Powiedziałabym, że z tych, które dosyć
silnie oddziaływują na moją psychikę. Czytałam ją niemal jednym tchem z krótką
przerwą na sen. To książka o kobietach, które tak jak ja mają wiele problemów,
ale także mają swoje małe radości. Które zmagają się z szarością życia
codziennego i tylko te ich spotkania pozwalają im się od niego oderwać i
naładować akumulatory. Pewnego dnia okazuje się, że stają przed największym w
życiu egzaminem. Jest nim egzamin z przyjaźni. Jak sobie poradzą ze zdaniem go?
„Kobietki” to książka o wielu wymiarach miłości, o poszukiwaniu jej,
ale także o walce o to, aby jej nie stracić. O szukaniu w życiu dobrych stron,
o nie poddawaniu się i o walczeniu o siebie. Ale przede wszystkim jest to
książka o przyjaźni. Pięknej, czystej, która potrafi sobie poradzić nawet w
najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Dziewczyny potrafią walczyć o siebie i
stać za sobą murem nawet, gdy coś nie jest zgodne z ich sumieniem. O
jednoczeniu się w obliczu nieszczęścia. Ta książka daje dużo do myślenia na
wiele bardzo ciekawych tematów. Wywołuje uśmiech na twarzy, a czasem doprowadza
do łez. Trzyma w napięciu i nie pozwala na nudę.
Bardzo mi się podobała ta książka, polecam wszystkim, którzy jeszcze
nie czytali.
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości autorki.
Etykiety:
e-bookowo,
Patrycja Żurek
wtorek, 31 marca 2015
223. MIĘDZY NAMI
DATA WYDANIA: 4 listopada 2013
LICZBA STRON: 400
ISBN: 9788324028573
Bardzo chciałam przeczytać tę książkę. W zrealizowaniu
tego pragnienia pomogła mi Katarzyna. Pierwsze kilka stron to był dla mnie koszmar.
Czytałam i zastanawiałam się jak infantylna musi być osoba, która to napisała.
Bardzo prosty, czasem potoczny język, czytając odnosiłam wrażenie, że autor
pisze dla malutkich dzieci. Jednak z czasem było już tylko lepiej. Ze strony na
stronę zaczęłam coraz bardziej się wciągać w lekturę. Poznałam bardzo dużo
szczegółów z życia państwa Tusków. Od wczesnego dzieciństwa Pani Małgorzaty,
przez jej młodość aż do czasu, gdy poznała męża. Pani Małgorzata bardzo dużo
opowiada o swoim małżeństwie, o swoim mężu i dzieciach. Ujawnia strasznie dużo
szczegółów. Jak na mój gust aż za dużo. Pewnych spraw nie powinno się ujawniać
w świetle dziennym tym bardziej, że mąż autorki piastuje bardzo ważne
stanowisko.
Mimo wszystko książkę oceniam na plus. Jest taka trochę plotkarska
okraszona mnóstwem zdjęć z prywatnych zbiorów państwa Tusków. Ale czy warto ją
kupić? Sama nie wiem.
Etykiety:
Znak
poniedziałek, 30 marca 2015
222. ZAKAZANA KRÓLOWA
WYDAWNICTWO: Mira/Harlequin
DATA WYDANIA: 16 kwietnia 2014
LICZBA STRON: 400
ISBN: 9788323895480
Katarzynę poznajemy, jako małą dziewczynkę, którą w zasadzie nikt się
nie zajmuje. Matka wciąż goni za nowymi kochankami, a ojciec coraz bardziej
pogrąża się w swoim obłędzie. W rezultacie Katarzyna i jej siostra biegają po
pałacu głodne, brudne, pozostawione same sobie.
Gdy dziewczęta są w odpowiednim wieku do zamążpójścia zaczyna się nimi
interesować matka. Szczególnie Katarzyną, której małżeństwo z królem Anglii
jest kluczowe dla Francji. Jednak nie trwa ono długo. A do ręki młodej i
pięknej wdowy jest bardzo wielu pretendentów. Co zdecyduje o wyborze męża, jak
długa i żmudna będzie droga do szczęścia Katarzyny. Musicie się przekonać sami
czytając tę książkę.
Dawno nie czytałam książki z historią w tle. Dlatego „Zakazana królowa”
to była dla mnie prawdziwa gratka. Czyta się ją jednym tchem z wypiekami na
twarzy. Ciągła walka o w władzę, intrygi, kłamstwa, nienawiść to wszystko
dzieje się na ówczesnym dworze. Nikt tam o nikim nie myśli. Każdy przejaw
życzliwości kryje w sobie drugie dno. Tutaj miłość najmniej się liczy, wręcz
jest na ostatnim miejscu. Liczą się inne rzeczy.
To książka o poszukiwaniu miłości, o samotności we dwoje, o
okrucieństwie, o potrzebie bliskości i czułości. Czytając „Zakazaną królową”
można poznać zwyczaje panujące na królewskim dworze. Ich etykietą nie do podważenia
nawet w tak ważnych kwestiach jak wychowanie dzieci czy pogrzeb. Dzięki tej
książce możemy się przekonać, że dla władzy i bogactwa człowiek zrobi wiele i
to nie zważając na uczucia innych. Ale dowiadujemy się też, że jeśli bardzo
czegoś chcemy i strasznie mocno o to walczymy to mimo bardzo dużych
przeciwności losu udaje nam się to osiągnąć.
Jak potoczą się losy Katarzyny: pięknej, namiętnej, młodej dziewczyny,
której przekleństwem jest to, że urodziła się, jako królewska córka, później
sama została królową? Nie sposób nie przeczytać tej powieści. Ja polecam. Jest
świetnym sposobem na oderwanie się od własnych problemów.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Pani Monice z WYDAWNICTWA MIRA
Etykiety:
Mira
niedziela, 22 marca 2015
221. ZNAK OSTRZEGAWCZY
WYDAWNICTWO: Novae Res
DATA WYDANIA: marzec 2014
LICZBA STRON: 314
ISBN: 978-83-7942-069-8
Kamila ma wszystko:
cudowny dom, kochanego syna, pracę, która daje jej satysfakcję. Mimo to nie
jest szczęśliwa. Czego jej brakuje? Męża, który zamiast oglądać telewizję i
grać w gry komputerowe, okaże jej trochę zainteresowania: porozmawia, przytuli,
okaże trochę czułości.
Agata ma kochającego męża,
z którym uwielbia spędzać wolny czas, pracę, która nie bardzo ją
satysfakcjonuje i marzenie: pragnie być matką.
Agata i Kamila są
koleżankami z liceum. Ich życie za sprawą różnych wydarzeń mocno się
komplikuje. Agata walczy o realizację swojego marzenia, droga do niego jest
bardzo ciężka. Kamila cały czas próbuje zwrócić na siebie uwagę z dość miernym
skutkiem. Jak ułoży się życie tych dwóch młodych dziewczyn, czy będą One
szczęśliwe, czy osiągną to, o co walczyły? Dowiecie się z kart książki „Znak
ostrzegawczy”.
Zezłościła mnie
strasznie ta książka. Dlaczego? Bo teraz po przeczytaniu jej jestem w kropce.
Albo ja jestem głupia i do końca nie zrozumiałam albo autorka nie miała pomysłu
na zakończenie. Historia książki toczy się tak jak być powinno. Mogę się trochę
przyczepić do tego, że autorka myliła się w imionach i w czasie akcji, ale to
można jej wybaczyć. Niestety nie potrafię jej wybaczyć zakończenia powieści, bo
książka niezmiernie mi się podobała a na koniec taka niespodzianka. Jednak
powiem jeszcze raz: książka bardzo mi się podobała. To fajna babska opowieść o
rodzeniu się niesamowitej przyjaźni. A także o miłości, której jest za mało
albo w nadmiarze. O wielkiej determinacji w dążeniu do celu, o wybaczaniu, o
zdradzie, której tak naprawdę raczej nie było. O tym, że czasem trzeba podjęć
radykalne kroki by otworzyć bliskim oczy. To książka pełna niedomówień i
tajemnic. Wzrusza, zachwyca, skłania do przemyśleń nad sobą i własnym życiem.
Pozwala na chwilę oderwać się od tej naszej szarej rzeczywistości i w pełni
wczuć się w losy bohaterów.
Mimo tego, że książka
mnie zezłościła w pewnym momencie polecam ją z całego serca.
Książkę przeczytałam w ramach akcji:
piątek, 13 marca 2015
Czyszczenie magazynu :)
Czyszczenie magazynu. Książki czytane raz. Cena 12 zł za sztukę + 10 zł
kw. Jest lista. Zapraszam na zakupy. Jak sprzedam kupię sobie czytnik
1. Anne O`Brien "Zakazana królowa"
2. Jo Baker "Dworek Longbourn"
3.Barbara Iskra Kozińska "Dworek nad Borkiem"
4.Magdalena Kawka "Wyspa z mgły i kamienia"
5. Magdalena Kordel "48 Tygodni"
6.Joanna M. Chmielewska "Karminowy szal"
7.Krystyna Mirek "Pojedynek uczuć"
8.Anna M. Brengos "Scenariusz z życia"
9.Ewa Bauer "Kruchość jutra"
10.Monika Rebizant-Siwiło "Wrzosowiska"
11.Dorota Pomińska "Podróż po miłość. Emilia"
12.S. Kendrick, S. Morgan "Za żadne skarby"
13.Agnès Martin-Lugand "Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę"
14.Anna Maria Jaśkiewicz "Przeczekać ten dzień"
15.Louise L. Hay, Lynn Lauber "Malując przyszłość"
16.Melanie Gideon "Żona_22" 8zł
17.Cora Harrison "Jane Austen ukradła mi chłopaka"
18.Ałbena Grabowska "Stulecie winnych. Ci którzy walczyli" REZERWACJA
19.Sherryl Woods "Smak nadziei"
20.Krystyna Mirek "Drga do marzeń"
21.Agnieszka Walczak-Chojecka "Gdy zakwitną poziomki"
22.Dorota Pomińska "Podróż po miłość. Maria"
23.Cora Harrison "Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen"
24.Jeanne Ray "Niewidzialna pani domu"
25.Susan Wiggs "Spotkanie nad jeziorem"
26.Maria Ulatowska "Całkiem nowe życie"
27.Anna Kossak "Pasja budzi się nocą"
28.Susan Mallery "Słodkie słówka"
29.Susan Wiggs "Zanim nadejdzie ciemność"
30. Anna Sakowicz "Złodziejka marzeń"
1.Agnieszka Lingas-Łoniewska "Przebudzenie"
2.Joanna Kruszewska "Miłość raz jeszcze?"
3.Nike Farida "Panna młoda"
4. Anna J. Szepielak "Wspomnienia w kolorze sepii"
5. Krystyna Bartłomiejczyk "Sama tego chciałaś Zuzanno"
6.Sheila Roberts "Strajk na Boże Narodzenie" 10 zł
7.Karolina Kubilus "Szczęście w kolorze burgunda"
8.Renata L. Górska "Historia kotem się toczy"
9.Santiago Posteguillo "Africanus. Syn konsula"
10.Joanna Sykat "Jesteś tylko mój"
11.Meike Ziervogel "Magda"
12.Magdalena Kołosowka "Dlatego mnie kochasz"
13.Anna Dziewit Meller "Disko"
14.Małgorzata Gutowska-Adamczyk "Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich"
15.Grzegorz Gajek "Szaleństwo przychodzi nocą"
16.Małgorzata Kursa "Teściową oddam od zaraz" REZERWACJA
17.Krystyna Mirek "Miłość z jasnego nieba"
18.Michalina Kłosińska-Moeda "Kota lubi szanuje"
19.Katarzyna Zyskowska-Ignaciak "Upalne lato Kaliny"
20.Katarzyna Zyskowska-Ignaciak "Upalne lato Marianny"
1. Anne O`Brien "Zakazana królowa"
2. Jo Baker "Dworek Longbourn"
3.Barbara Iskra Kozińska "Dworek nad Borkiem"
4.Magdalena Kawka "Wyspa z mgły i kamienia"
5. Magdalena Kordel "48 Tygodni"
6.Joanna M. Chmielewska "Karminowy szal"
8.Anna M. Brengos "Scenariusz z życia"
10.Monika Rebizant-Siwiło "Wrzosowiska"
12.S. Kendrick, S. Morgan "Za żadne skarby"
13.Agnès Martin-Lugand "Szczęśliwi ludzie czytają książki i piją kawę"
14.Anna Maria Jaśkiewicz "Przeczekać ten dzień"
15.Louise L. Hay, Lynn Lauber "Malując przyszłość"
16.Melanie Gideon "Żona_22" 8zł
17.Cora Harrison "Jane Austen ukradła mi chłopaka"
19.Sherryl Woods "Smak nadziei"
21.Agnieszka Walczak-Chojecka "Gdy zakwitną poziomki"
23.Cora Harrison "Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen"
24.Jeanne Ray "Niewidzialna pani domu"
25.Susan Wiggs "Spotkanie nad jeziorem"
26.Maria Ulatowska "Całkiem nowe życie"
27.Anna Kossak "Pasja budzi się nocą"
28.Susan Mallery "Słodkie słówka"
29.Susan Wiggs "Zanim nadejdzie ciemność"
30. Anna Sakowicz "Złodziejka marzeń"
1.Agnieszka Lingas-Łoniewska "Przebudzenie"
2.Joanna Kruszewska "Miłość raz jeszcze?"
3.Nike Farida "Panna młoda"
5. Krystyna Bartłomiejczyk "Sama tego chciałaś Zuzanno"
6.Sheila Roberts "Strajk na Boże Narodzenie" 10 zł
7.Karolina Kubilus "Szczęście w kolorze burgunda"
9.Santiago Posteguillo "Africanus. Syn konsula"
10.Joanna Sykat "Jesteś tylko mój"
11.Meike Ziervogel "Magda"
12.Magdalena Kołosowka "Dlatego mnie kochasz"
13.Anna Dziewit Meller "Disko"
14.Małgorzata Gutowska-Adamczyk "Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich"
15.Grzegorz Gajek "Szaleństwo przychodzi nocą"
20.Katarzyna Zyskowska-Ignaciak "Upalne lato Marianny"
wtorek, 10 marca 2015
220. MAGDA
WYDAWNICTWO: Marginesy
DATA WYDANIA: 14 stycznia 2015
LICZBA STRON: 144
ISBN: 9788364700644
Od kiedy zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach wydawnictwa Marginesy
od razu wiedziałam, że muszę ją mieć. I tym razem intuicja mnie nie zawiodła.
Książka jest godna uwagi. Nie mogłam się od niej oderwać, przeczytałam ją
jednym tchem.
Mamy w niej nakreślony obraz Magdy Goebbels nazywanej pierwszą
damą III Rzeszy. Poznajemy ją z punktu widzenia jej matki, najstarszej córki a
także jej samej. Magda jawi się nam, jako poukładana, młoda kobieta, której
dzieciństwo nie było usłane różami. Matka, która miała wielu kochanków, wczesna
młodość spędzona w klasztorze, nieudane pierwsze małżeństwo to tylko przedsmak tego,
co ją w życiu czeka.
„Magda” to książka dosyć uboga w formę za to niezwykle bogata w treść.
Jest ona o kobiecie, która poszukuje sensu życia przez bardzo długi czas. Na
szczęście, a może i nie znajduje go u boku Adolfa Hitlera. Zostaje ona przez
niego omamiona, wstępuje do partii, oddana jest sprawie w stu procentach. Drukuje
ulotki, udziela się charytatywnie, walczy z ubóstwem. Jej oddanie partii i
Hitlerowi graniczy z fanatyzmem.
Bardzo mi się podobała ta książka. Niektóre fakty odbierałam z
niedowierzaniem i oburzeniem jednocześnie próbując zrozumieć postępowanie
głównej bohaterki. Trzyma w napięciu, złości, a także daje bardzo dużo do
myślenia. Polecam tę książkę. Na pewno nie można przejść obok niej obojętnie.
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości WYDAWNICTWA MARGINESY
Etykiety:
Marginesy
Subskrybuj:
Posty (Atom)










