poniedziałek, 30 marca 2015

222. ZAKAZANA KRÓLOWAWYDAWNICTWO: Mira/Harlequin
DATA WYDANIA: 16 kwietnia 2014
LICZBA STRON: 400
ISBN: 9788323895480
 
 
 
Katarzynę poznajemy, jako małą dziewczynkę, którą w zasadzie nikt się nie zajmuje. Matka wciąż goni za nowymi kochankami, a ojciec coraz bardziej pogrąża się w swoim obłędzie. W rezultacie Katarzyna i jej siostra biegają po pałacu głodne, brudne, pozostawione same sobie.  Gdy dziewczęta są w odpowiednim wieku do zamążpójścia zaczyna się nimi interesować matka. Szczególnie Katarzyną, której małżeństwo z królem Anglii jest kluczowe dla Francji. Jednak nie trwa ono długo. A do ręki młodej i pięknej wdowy jest bardzo wielu pretendentów. Co zdecyduje o wyborze męża, jak długa i żmudna będzie droga do szczęścia Katarzyny. Musicie się przekonać sami czytając tę książkę.
Dawno nie czytałam książki z historią w tle. Dlatego „Zakazana królowa” to była dla mnie prawdziwa gratka. Czyta się ją jednym tchem z wypiekami na twarzy. Ciągła walka o w władzę, intrygi, kłamstwa, nienawiść to wszystko dzieje się na ówczesnym dworze. Nikt tam o nikim nie myśli. Każdy przejaw życzliwości kryje w sobie drugie dno. Tutaj miłość najmniej się liczy, wręcz jest na ostatnim miejscu. Liczą się inne rzeczy.
To książka o poszukiwaniu miłości, o samotności we dwoje, o okrucieństwie, o potrzebie bliskości i czułości. Czytając „Zakazaną królową” można poznać zwyczaje panujące na królewskim dworze. Ich etykietą nie do podważenia nawet w tak ważnych kwestiach jak wychowanie dzieci czy pogrzeb. Dzięki tej książce możemy się przekonać, że dla władzy i bogactwa człowiek zrobi wiele i to nie zważając na uczucia innych. Ale dowiadujemy się też, że jeśli bardzo czegoś chcemy i strasznie mocno o to walczymy to mimo bardzo dużych przeciwności losu udaje nam się to osiągnąć.
Jak potoczą się losy Katarzyny: pięknej, namiętnej, młodej dziewczyny, której przekleństwem jest to, że urodziła się, jako królewska córka, później sama została królową? Nie sposób nie przeczytać tej powieści. Ja polecam. Jest świetnym sposobem na oderwanie się od własnych problemów.  

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Pani Monice z WYDAWNICTWA MIRA 

 

1 komentarz: