wtorek, 21 kwietnia 2015

226. BAŃKI MYDLANE


WYDAWNICTWO: Szara Godzina
DATA WYDANIA: 09 lutrego 2015
LICZBA STRON: 160
ISBN: 9788364312427
 
 
 
Michalina dopiero wkracza w dorosły świat. Ma wszystko czego potrzebuje nastolatka: kochających rodziców, siostry, wymarzone studia i ukochanego przy boku. Pewnego dnia ten pięknie uporządkowany świat rozpada się jak domek z kart. Michasia dowiaduje się, że jest chora na raka. Zaczyna się wyścig z czasem aby go pokonać. Teraz wszystko inne schodzi na drugi plan. Jak potoczą się losy tej młodej dziewczyny? Czy wygra? Musicie przekonać się koniecznie czytając tę książkę.
Okładka „Baniek mydlanych” urzeka, jest piękna. Zapowiada, że możemy spodziewać się lekkiej, relaksującej historii na leniwe popołudnie. Och jak bardzo jesteśmy w błędzie. To książka o bardzo energicznej, odważnej, młodej, pięknej dziewczynie, która na początku choroby traci nadzieję, poddaje się. Jednak, mimo, że los postanowił z niej zakpić w momencie, gdy powinna beztrosko cieszyć się życiem, Michalina spina się w sobie i postanawia walczyć.  
„Bańki mydlane” to bardzo potrzebna książka. Uczy nas jak oswajać się z chorobą a także ze śmiercią. Autorka pokazuje nam jak w chorobie zmieniają się priorytety, jak człowiek uświadamia sobie co w życiu naprawdę jest ważne. Widzimy jak mądrze i bardzo przemyślanie potrafi się zachować młody człowiek w obliczu choroby. Jak z dnia na dzień młoda dziewczyna staje się odpowiedzialna za swoje czyny i podejmuje decyzję, jakich my z pewnością byśmy nie podjęli. To książka, która nas uczy, wywołuje dużo sprzecznych ze sobą emocji, doprowadza do łez. To książka o pięknej miłości i przyjaźni, których możemy tylko pozazdrościć. O bezsilności, nadziei a także o stwarzaniu pozorów dla dobra innych.
Polecam tę książkę z całego serca. Nie można przejść obok niej obojętnie. Zostaje w pamięci na długo. Nawet mój mąż przeczytał, a On książek nie czyta. Historia Michaliny bardzo Go zaciekawiła. Was też na pewno nie zawiedzie. 

Książkę przeczytałam dzięki WYDAWNICTWU SZARA GODZINA.

 

7 komentarzy:

 1. Serdecznie dziękuję za wyrażenie opinii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki tego wydawnictwa zawsze robiły na mnie dobre wrażenie, a na ,,Bańki mydlane" mam chęć od kiedy ujrzałam pierwszą zapowiedź tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do lektury z całego serca

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja na pewno sięgnę po tę książkę - tym bardziej, że książki Edyty nigdy mnie nie zawiodły :)

  OdpowiedzUsuń