sobota, 20 czerwca 2015

232. KIESZENIE PRZESZŁOŚCIWYDAWNICTWO: RW2010
DATA WYDANIA: 5 maja 2015
LICZBA STRON: 272
ISBN: 9788379491339


Kornelia jest w klasie maturalnej. By nie czuć się samotną spotyka się z Kubą – chłopcem, który nie traktuje jej zbyt dobrze i namawia do wagarowania. Nela jest bardzo tajemnicza, nic nie wiemy o jej życiu rodzinnym. Pewnego razu za sprawą torebki poznajemy przystojnego Marcina.
Ola to młoda studentka, która zarządza rodzinnym interesem. Ma dwie natury – grzecznej spokojnej Pani prezes i imprezowej panienki lekkich obyczajów. Bez problemów dogaduje się z matką, za to z ojcem jest w coraz gorszych stosunkach. Od zawsze Ola Go nie lubiła. Był bardzo wymagający, apodyktyczny, wszystko musiało być wykonane tak jak On chciał a i tak znalazł jakiś problem. Wtedy bił Olę. Dziewczyna próbuje się nie przejmować, ale niestety tak się nie da. Trochę wytchnienia daje jej nowa miłość – Błażej, przy którym czuje się bezpiecznie.
Ola i Kornelia to przyjaciółki. To przyjaźń na dobre i na złe. Są ze sobą nawet w tych najtrudniejszych chwilach. „Kieszenie przeszłości” to książka o trudnej często stojącej pod znakiem zapytania miłości. O przyjaźni, która przezwycięża wszystko. O traumatycznych przeżyciach, o grze pozorów i życiu na pokaz. A także o ciągłym życiu w strachu. O opuszczeniu i samotności, o bardzo ciężkich kontaktach z najbliższą rodziną, ale także o odnajdywaniu jej od nowa. O tym jak łatwo oszukać młodą dziewczynę. O przemocy i niesprawiedliwości. Ale przede wszystkim to książka o młodych, ale mądrych, doświadczonych przez życie dziewczynach, choć pozory mogą mylić.
„Kieszenie przeszłości” Anety Rzepki to pierwsza książka, z jaką miałam do czynienia tej autorki. Bardzo mi się podobała, chociaż początek nie wróżył niczego dobrego. Ale na szczęście książka coraz bardziej mnie wciągała. Czyta się ją szybko, napisana jest przystępnym dla czytelnika językiem. Autorka w tak umiejętny sposób zagmatwała losy bohaterek, że nie sposób było odłożyć książkę na miejsce. Na zasadzie: ciekawe co będzie dalej. Fabuła dość wartka, pełna tajemnic i intryg sprawia, że to niezwykle ciekawa lektura. Strasznie ciekawi mnie dlaczego taki tytuł. Mam nadzieję, że będę miała okazję zapytać o to autorkę.
Bardzo polecam. Idealna książka na lato.Książkę przeczytałam dzięki portalowi POLACY NIE GĘSI I SWOICH AUTORÓW MAJĄ za co bardzo dziękuję. 1 komentarz:

  1. Brzmi ciekawie:) Lubię wartką akcję i poplątane losy;)

    OdpowiedzUsuń