czwartek, 11 czerwca 2015

231. UPALNE LATO GABRIELI


WYDAWNICTWO: MG
DATA WYDANIA: 30 kwietnia 2015
LICZBA STRON: 272
ISBN: 9788377792643
 
 
 
„Upalne lato Gabrieli” to trzecia część cyklu „Upalne lato….” Niektórzy piszą, że najlepsza z tych wszystkim. Ja polemizowałabym z tym stwierdzeniem.
W książce tej czytamy o Gabrieli – córce Kaliny. A jednocześnie poznajemy dalsze losy Kaliny, to, co stało się z nią po wypadku. Nie bójcie się nie zdradzę Wam wszystkich szczegółów. Gabriela Kern to kobieta po czterdziestce, pisarka poruszająca w swych książkach bardzo kontrowersyjne tematy. Po napisaniu tej ostatniej, o swoim ojcu, kobieta ucieka na wieś. Książka ta dała jej bardzo mocno w kość, pozwoliła jej się zmierzyć z niechlubną przeszłością ojca. Na wsi próbuje się pozbierać, wyciszyć. Jednak niedane jest jej to tak do końca gdyż wracają demony przeszłości.
„Upalne lato Gabrieli” to książka o bardzo trudnych relacjach między trzema pokoleniami kobiet. O odrzuceniu, braku więzi między matką i córką. O zdradzie, okrucieństwie, niezrozumieniu. O licznych tajemnicach rodzinnych, o niedomówieniach. O przyjaźni i próbie poszukiwania miłości. O tęsknocie do życia, jakiego główna bohaterka nigdy nie miała. Ale przede wszystkim to książka o silnej, ambitnej i bardzo mądrej kobiecie. Takiej, która wie, czego chce w życiu i nie boi się wyrażać swojego zdania. O twardej i nieustępliwej Gabrysi, która jednak w głębi serca jest krucha, sentymentalna, uczuciowa i wrażliwa.
Bardzo polecam tę książkę. Wywołuje ona dość dużo niejednoznacznych emocji. Przeczytajcie koniecznie, naprawdę warto.  

Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU MG 

 


2 komentarze:

  1. Kocham sagi, a ta wydaje się naprawdę interesująca. Jak tylko doczytam "Stulecie Winnych", biorę się za twórczość Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezbyt mi się spodobała, ale każdy ma inny gust :)

    http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń