piątek, 6 lutego 2015

214. POŚRÓD ŻÓŁTYCH PŁATKÓW RÓŻ


WYDAWNICTWO: Feeria
DATA WYDANIA: 14 stycznia 2015
LICZBA STRON: 312
ISBN: 9788372294456
Zuza jako ta druga ciągle czeka. Na telefon, na to, kiedy kochanek będzie miał czas, aby do niej przyjść i poświęcić jej trochę uwagi. Chociaż jego uwaga skupia się tylko na jednym. Dziewczyna zakochana jest w Nim do szaleństwa niestety bez wzajemności. Zuza marzy o tym by kochanek odszedł od rodziny, jednak On nawet o tym nie myśli: kocha swoich bliskich. By osiągnąć własne cele nieustannie oszukuje Zuzannę, a Ona piękna i młoda traci przy nim najlepsze lata. Po wielu namowach ze strony bliskich Zuza postanawia zakończyć tę znajomość. Wiąże się to z opuszczeniem przez nią stanowiska pracy gdyż Robert jest jej przełożonym. Czy uda jej się wyplątać z tego toksycznego związku?
Joanna żyje na wysokim poziomie, można by powiedzieć tak trochę na pokaz. Ma świetną pracę, dom, który jest idealny i męża, który trochę burzy jej wymarzony świat, ponieważ jest tylko nauczycielem. A Joanna ma dość wysokie aspiracje. Wszystko jest takie jak dziewczyna sobie wymarzyła i nie chce niczego zmieniać natomiast Michał pragnie dziecka. Niestety Asia nie czuje powołania do macierzyństwa. Pewnego dnia, gdy w drzwiach jej mieszkania staje młoda dziewczyna życie Joanny diametralnie się zmienia. Zuza i Joanna to kuzynki. W dzieciństwie najlepsze przyjaciółki, wszystkie wolne chwilę spędzają u ciotki Zofii, teraz spotykają się tylko na uroczystościach rodzinnych takich jak śluby czy pogrzeby. Przy jednym z takich spotkań wymieniają się numerami telefonów. Po wielu latach próbują odnowić swoją przyjaźń. Coraz częściej do siebie dzwonią, spotykają się, zwierzają ze swoich sekretów. Wybierają się nawet na wspólne wakacje do ukochanej ciotki Zofii. Tam mają dużo czasu na rozmowy, przemyślenia, odpoczynek. Jak ułożą się losy dziewczyn. Czy wszystko potoczy się po ich myśli? Jaką tajemnicę skrywa krzak żółtej róży, który rośnie w ogrodzie u ciotki? Musicie przeczytać żeby się przekonać.
„Pośród żółtych płatków róż” to kolejna książka Gabrieli Gargaś jaką przeczytałam i jak zwykle się nie zawiodłam. Książka napisana jest bardzo dobrze przyswajalnym językiem i czyta się ją jednym tchem. Im więcej stron miałam przeczytanych tym bardziej do serca przypadała mi ta historia.
„Pośród żółtych płatków róż” to książka o pięknej przyjaźni, która się odradza po latach. O miłości, tej niemożliwej do spełnienia, ale także tej pięknej, która zdarza się tylko raz w życiu. O zawiedzionych marzeniach i pragnieniach, o zdradzie, o kłopotach wynikających z niedomówień, które mogą zaważyć na całym życiu. Ale to też książka pełna tajemnic, która trzyma w napięciu i nie pozwala odłożyć jej na miejsce. Wzrusza, czasem wywołuje uśmiech na twarzy a niekiedy złość nie do opisania.
Książka ta udowadnia nam, że warto walczyć o siebie, o swoje marzenia, nie poddawać się mimo wszystko. Warto też rozmawiać by nie było niedomówień, tajemnic by układało się tak jak powinno. Czasem należy podejmować decyzje, które z początku wydają się niemądre, kogoś krzywdzą, a w ogólnym rozrachunku wychodzą na plus.
Bardzo poruszyła mnie historia miłości Zofii. Jej wielka miłość, oddanie i poświęcenie mimo wszystko.
Bardzo polecam książkę Gabrieli Gargaś. Wiem, że ten kto po nią sięgnie nie zawiedzie się tak jak ja. 

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU FEERIA


6 komentarzy:

 1. Nic tej autorki jeszcze nie czytałam, zatem chętnie rozejrzę się za ,,Pośród żółtych płatków róż"!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do wcześniejszych pozycji tej autorki

   Usuń
 2. Czytałam parę dni temu - piękna powieść :) Również polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, ale na pewno tę książkę będę chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń