czwartek, 15 maja 2014

187. SZCZĘŚLIWI LUDZIE CZYTAJĄ KSIĄŻKI I PIJĄ KAWĘWYDAWNICTWO: WIELKA LITERA
DATA WYDANIA: 19.03.2014
LICZBA STRON: 208
ISBN: 978-83-64142-42-0
 
 
 
Diane jest szczęśliwa. Ma wszystko co kocha. Córka, mąż, przyjaciel, a nawet praca, którą uwielbia. I nagle bęc wydarza się ogromna tragedia. Jest ona wręcz nie do opisania. Diane wpada w depresję, pogrąża się w żalu, rozpamiętuje. Zamyka się w sobie, nie chce kontaktów z nich, nigdzie nie wychodzi, nie pracuje. Po roku czasu postanawia coś wreszcie ze sobą zrobić, rozbić tę swoją skorupę. Opuszcza swoje mieszkanie, kawiarnię przekazuje przyjacielowi i wyjeżdża na koniec świata – do Irlandii. Tam wynajmuje dom wydawałoby się na odludziu. Niestety obok mieszka kłopotliwy sąsiad, gbur jakich mało. Jak potoczą się losy Diane. Czy wróci z wygnania? Co wydarzy się w Irlandii? Musicie przeczytać żeby się przekonać jak potoczą głównej bohaterki.
Różne recenzje krążą na temat tej książki w sieci. Najczęściej mało pochlebne. Jednak ja muszę powiedzieć, że mnie się ta książka podobała. Nie jest porywająca, ale coś w sobie ma. To książka do przeczytania w jedno popołudnie. Jest dosyć przewidywalna, mimo to rozczula, sprawia, że solidaryzujemy się z główną bohaterką. „Szczęśliwi ludzie…..” to książka o miłości, o niewyobrażalnej stracie, z którą bardzo ciężko się pogodzić. O próbie przyjaźni i nowej miłości. W ogóle o chęci zaufania nowym osobom w naszym życiu. O próbie stworzenia z siebie kogoś, kim się nie jest, aby za tą zasłoną schować prawdziwe ja. Książka ta, nie inaczej, jej bohaterowie wywoływali we mnie złość, czasem uśmiech na twarzy, ale najczęściej może łez. Jedyne co mi się nie podobało w tej książce to zakończenie. Zupełnie nie pasowało mi do reszty książki. Ja bym go zmieniła. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU WIELKA LITERA

 
 

3 komentarze:

  1. Nie da się ukryć, że większość opinii o tej książce nie jest zbyt pochlebna. Jednak, jak widać w tym przypadku, książka może też przypaść do gustu, mimo tego, że nie zachwyca zanadto. Zastanowię się jeszcze, czy sięgnę po ową pozycję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tematyka jak najbardziej "moja". Także pewnie bym po nią sięgnęła. ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie, nie to książka zdecydowanie nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń