czwartek, 17 kwietnia 2014

184. CENA MARZEŃ
WYDAWNICTWO: MIRA/HARLEQUIN
DATA WYDANIA: 10 października 2013
LICZBA STRON: 332
ISBN: 9788323890959


 
Cena marzeń to już ostatnia część przygód Słodkich Magnolii. Tym razem autorka skupiła swą uwagę na Helen. Dziewczyna ma wszystko: wymarzony zawód – jest wziętą prawniczką, której kancelaria nieźle prosperuje, jest niezależna finansowo, ma wspaniałe mieszkanie. Do pełni szczęścia brakuje jej dziecka, o którym marzy nieustannie. Tak naprawdę dla Helen to już ostatni dzwonek na bycie matką, nie jest już przecież podlotkiem. Niestety na razie nie ma szans na spełnienie marzenia. Pierwszą przeszkodą jest stan zdrowia Helen a drugą to, że dziewczyna nie ma stałego partnera. Helen miota się. Sytuacji nie ułatwia fakt, że przez jakiś czas podejmuję się opieki nad dwójką maluchów, których matka musi mocno stanąć na nogi, odpocząć, wyleczyć się. Pojawiają się także kłopoty w pracy – mąż klientki zaczyna jej grozić, dlatego Helen musi prosić o ochronę. Ale nie ma tego złego. Pomaga jej Eric i w opiece nad dziećmi i troszczy się o nią samą. Helen broni się przed uczuciem do niego bardzo intensywnie, później wpada na szatański plan by Go wykorzystać. Do czego to doprowadzi, czy spełni się marzenie Helen i co słychać u jej przyjaciółek?
Jak już wspomniałam autorka nie zapomniała wspomnieć też o przyjaciółkach Helen. Na bieżąco wiemy, co u nich słychać. Danie Sue coraz lepiej układa się z mężem, córka też sobie radzi a u Mady znów rodzina się powiększy.
Bardzo cieszę się, że mogłam znów odwiedzić Słodkie Magnolie. Razem z nimi przeżywać sukcesy a także gorzkie porażki. Znów zaczerpnąć energię z ich wspaniałej przyjaźni. Bo naprawdę taka zdarza się bardzo rzadko. Bo to przyjaźń nie na sto ale na dwieście procent. To książka, która pokazuje, że mimo iż ma się wszystko może pragnąć czegoś co nie jest w naszym zasięgu. że kobieta jest w stanie poświęcić bardzo wiele by osiągnąć swój cel: karierę, prestiż, zamiłowanie do porządku, wreszcie święty spokój. To jest bardzo wysoka cena. Helen mimo, że pomaga innym nie potrafi pomóc sobie. Opiekuje się znerwicowaną dziewczyną i jej dziećmi, rozwiedzioną kobietą, którą mąż oszukał finansowo, a nawet pomaga rodzinie która została rozdzielona w wyniku deportacji jednego z małżonków. Miłość też nie jest obca bohaterom „Ceny życia”. Choć nie jest ona łatwa, wręcz powiem że porywcza, nacechowana silnymi emocjami. Czy wygra z upartym charakterem Helen.
Powiem, że warto przeczytać tę książkę.  Chociażby po to by rozerwać się, pomyśleć o czyś innym a nie tylko tkwić w szarej rzeczywistości. Wywoła w czytelniku bardzo dużo silnych emocji, zagra na ich strunach i to czasem w bardzo denerwujący sposób. Pojawi się też wątek kryminalny który nada smaczku opowieści. Polecam do czytania na pewno spędzicie przy tej książce wiele pasjonujących chwil.  

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Pani Monice i Wydawnictwu Mira/Harlequin.


3 komentarze:

  1. Widzę, że to seria. A ja nie znam ani jednego tomu. Jeśli książka stanowi dobrą rozrywkę, to ja z chęcią po nią sięgnę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również nie poznałam jeszcze żadnego z poprzednich tomów, ale widziałam opisy :)) Seria zachęcająca, a okładki jakie ładne :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam. Bardzo miły przerywnik między cięższymi pozycjami.

    OdpowiedzUsuń