wtorek, 5 listopada 2013

155. SKRAWEK NIEBAWYDAWNICTWO: Mira/Harlequin
DATA WYDANIA:  05 lipca 2013
LICZBA STRON: 368
ISBN: 9788323890744
 
 
 
Dana Sue jest całkowicie zabsorbowana prowadzeniem swojej restauracji i nie ma czasu dla córki. A Annie ma coraz większe problemy ze zdrowiem i ukrywa to przed wszystkimi. Nie je i bardzo skutecznie to ukrywa. Jest na skraju wyczerpania mimo to nadal się odchudza. Jej choroba jest wynikiem buntu przeciw rozwodowi rodziców i odejściu ojca, ale także przeciw matce, która jest gruba i nie dba o siebie. Annie myśli, że jej ojciec – Ronie właśnie dlatego zdradził Danę Sue. A przecież byli ze sobą tak długo – od liceum. Jeden błąd przekreślił wszystko.
Pewnego wieczoru podczas spotkania z przyjaciółkami Annie traci przytomność. Tylko dzięki ich trzeźwemu myśleniu i szybkiej reakcji Annie udaje się przeżyć. Trafia do szpitala gdzie zostaje przywrócona akcja serca. Przez całą noc trwa walka o jej życie. Udaje się. Za namową przyjaciółek Dana Sue dzwoni do byłego męża, z którym nie widziała się od rozwodu, i informuję go o wszystkim. Ten natychmiast przyjeżdża, postanawia zostać na zawsze i zawalczyć o swoją rodzinę.
Książka „Skrawek nieba” porusza bardzo trudny temat zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.  Inaczej rzecz ujmując: zarówno dla chorych jak i wspierających ich osób. To anoreksja – choroba dość powszechna wśród młodych dziewcząt w dzisiejszych czasach. To choroba ciała, ale przede wszystkim umysłu, z którą bardzo ciężko jest walczyć. Annie mimo wyniszczenia organizmu i bardzo niskiej wagi nadal uważa, że jest bardzo gruba. Dzięki wsparciu rodziny, przyjaciół i tego jedynego postanawia zawalczyć o siebie. Czy jej się to uda? Czy spełnią się jej marzenia odnośnie rodziny? Przeczytajcie koniecznie.
To także książka o zdradzie i wybaczaniu. O obwinianiu się nawzajem, ale i o wielkiej trosce i niepokoju o najbliższych. O ogromnym samozaparciu w dążeniu do celu i wzajemnym motywowaniu się dla dobra przyjaciół. Ale przede wszystkim „Skrawek nieba” to książka o pięknej, romantycznej miłości, która zwycięża pokonując najcięższe przeszkody.
 

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Ja też :) Niedługo zaczynam ostatnią część :)

   Usuń
 2. Takie okruchy życia. Raczej by mi się nie spodobało, choć wszystko zależy od stylu, w jakim jest to napisane :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się wydaje, że facetowi nie bardzo ta książka by się podobała :)

   Usuń