poniedziałek, 4 listopada 2013

Smakowita zapowiedź wydawnictwa MGKrzysztof Klenczon – legenda polskiego big beatu
Krzysztof Klenczon był muzycznym idolem Polaków. Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary i wreszcie Trzy Korony znaczą jego artystyczną drogę. Wszyscy pamiętamy jego przeboje: Matura, Kwiaty we włosach, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora10 w skali Beauforta oraz Nie przejdziemy do historii – wieczny hymn jego pokolenia.


Klenczon był muzycznym samoukiem. Stał się ulubieńcem pokolenia wczesnych lat czterdziestych. Symbolem czasów PRL-u, uosobieniem tamtej młodości, może trochę rosochatej, ale niepokornej wobec establishmentu.
Debiutował w Niebiesko-Czarnych. Przeniósł się do wybrzeżowych Pięciolinii – też nie na długo. Razem z przyjaciółmi założył Czerwone Gitary: słynni Chłopcy z Wybrzeża byli nadwiślańskimi Beatlesami, on zaś polskim Johnem Lennonem. Niespokojny duch wciąż pchał go dalej, z balladowego beatu do drapieżnego rocka, więc powstanie Trzech Koron – pierwszego własnego zespołu – było oczywistością.

Krzysztof Klenczon, który przeszedł do historii ukaże się 6 listopada.


Książkę objęły swym patronatem: radio Wawa; Legimi; granice.pl; magazyn literacki „Książki”; Kwartalnik; Nowa Czytelnia; Papierowe myśli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz