wtorek, 31 lipca 2012

43. PENSJONAT NA WRZOSOWISKUWYDAWNICTWO: TRZECIA NOGA
DATA WYDANIA: MARZEC 2011
LICZBA STRON: 272
ISBN: 978-83-62885-00-8

NOTA WYDAWCY:
"Główna bohaterka powieści, polska emigrantka Basia, jest niepracującą żoną i matką trójki dzieci. Przytłoczona codziennością i rutyną, przeżywa kryzys. Postanawia wyruszyć z trzyletnim synkiem na wakacje, gdzie zabiera ze sobą tajemniczą przesyłkę od nieżyjącej już kuzynki. Pobyt w "Pensjonacie na wrzosowisku" prowadzonym przez Charoll staje się momentem przełomowym w jej życiu. Basia musi zmierzyć się z przeszłością - zarówno swoją, jak i tą, zamkniętą w pudełeczku od Joli."

 
Polska rodzina mieszkająca na stałe w Anglii jak co roku planuje wakacje. W ostatniej chwili Basia razem z najmłodszym synem postanawia „odpocząć” od reszty rodziny i wyrusza w nieznane. Zatrzymuje się w pensjonacie w którym panuje iście rodzinna atmosfera. Idealne miejsce na wypoczynek. Jednak plany „idą w łeb”, nic się nie udaje z tego co Barbara zaplanowała, gdyż drugiego dnia jej urlopu zdarza się nieszczęśliwy wypadek.
„Pensjonat na wrzosowisku” to bardzo ciepła opowieść o dokonywaniu trudnych wyborów. O umiejętności słuchania drugiego człowieka i słuchaniu go naprawdę a nie udawaniu. O sztuce kompromisu. Ale też o trudach przystosowania się do życia na obczyźnie z daleka od najbliższych, od kraju. O poświęcaniu swojego szczęścia aby szczęśliwy mógł być ktoś.
W książce tej pokazany był też punkt widzenia męża Basi. I to mi się bardzo podobało.
No i nie można zapomnieć o pięknej miłosnej historii bez szczęśliwego zakończenia i kuzynce, która przed śmiercią poprosiła Basię o pewną przysługę.
Bardzo lubię czytać książki takie jak „pensjonat na wrzosowisku”. Napełniają one człowieka optymizmem, pokazują że warto dążyć do celu, walczyć o swoje szczęście a nie tylko innych. Spełniać marzenia które wydają się nierealne.

4 komentarze:

  1. Również lubię takie optymistyczne książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem świeżo po lekturze tej książki :) Dlatego wybacz ale nie czytam recenzji aby się nie sugerować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Optymistyczna i z przesłaniem? Czemu nie? Lubię książki, które coś wnoszą do życia, poruszają trudne nieraz kwestie, zachęcają do refleksji, dają nadzieję... Chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń