piątek, 3 sierpnia 2012

44. CÓRKA KATAWYDAWNICTWO: ESPRIT
DATA WYDANIA: 2011
LICZBA STRON: 460
ISBN: 978-83-61989-63-9

NOTA WYDAWCY:
"Krótko po zakończeniu wojny trzydziestoletniej w bawarskim Schongau dochodzi do serii brutalnych morderstw na dzieciach.  Na ciałach ofiar wytatuowane są czarnoksięskie symbole – mieszkańcy miasta widzą w nich dzieło Szatana.  Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Akuszerka, Marta zostaje oskarżona o konszachty z diabłem i uznana za morderczynię, jednak kat, który ma za pomocą tortur wymóc na niej zaznania, nie wierzy w winę kobiety. Razem z córką Magdaleną i miejskim medykiem Simonem prowadzi śledztwo na własną rękę. Trop prowadzi bohaterów przez ponury labirynt dzielnic biedoty, wygodne salony miejscowej elity i tajemnicze lochy z czasów ostatniej wojny. Czy Jakub Kuisl będzie zmuszony w majestacie prawa zamordować niewinną kobietę? Ile jeszcze dzieci będzie musiało zginąć, żeby przerażająca prawda wyszła na jaw? "

Skusiłam się na tę książkę, bo zaintrygował mnie jej tytuł oraz nota wydawcy, a także piękna okładka. Jednak, gdy wzięłam ją do rąk i przeczytałam kilkanaście stron już wiedziałam, że to nie jest książka dla mnie. Niemniej jednak doczytałam ją do końca jako, że nie mam w zwyczaju porzucać książek. A poza tym była to książka recenzyjna.
Długo czytałam, a w sumie męczyłam  „Córkę kata” i ona zmęczyła mnie.
Książka ta była dla mnie nudna, fabuła w niej strasznie rozwleczona. Brakowało mi dynamizmu, szybkiego następowania po sobie zdarzeń.
Jedyne co mnie w niej zaciekawiło to zawód ojca i dziadka tytułowej bohaterki. Mogłam przeczytać na czym polegał zawód KAT, co czuli ludzi wykonujący go.  Jak byli traktowani przez rodzinę, a także zwykłych przypadkowych ludzi.
Ja do tej książki ani do podobnej tematyki już nie wrócę ale myślę, że znajdą się zwolennicy takiej literatury.  I właśnie im  polecam tę książkę.
Za możliwość przeczytania książki "Córka kata" dziękuję WYDAWNICTWU ESPRIT.


 

3 komentarze:

  1. Fakt momentami fabuła lekko nużąca. Sama pisałam o tym w recenzji.

    OdpowiedzUsuń
  2. na książkę od dawna już mam ochotę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A mnie ta książka podobała się bardzo. Fakt - momentami fabuła jest troszkę rozwleczona, ale mnie nie raziło to az tak bardzo. Generalnie książka ciekawa. Fajny wątek kryminalny, świetnie oddane realia... :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń