poniedziałek, 18 czerwca 2012

ZAPOWIEDŹ - UPALNE LATO MARIANNY

Niektórzy z Was kojarzą nazwisko Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak z książkami dla młodzieży. Były to: Niebieskie migdały, Przebudzenie i Ucieczka znad rozlewiska.

Wydawnictwo MG proponuje Czytelnikom powieść skierowaną do wszystkich kobiet o młodych sercach.

Upalne lato Marianny to stylowo opisana historia pierwszej miłości osiemnastolatki żyjącej w spokojnym dworze na wsi mazowieckiej. Mamy lato 1939 roku i choć wokół mówi się już tyle o wojnie, dla dziewczyny liczą się jedynie jej uczucia, których obiektem i celem jest poznany w Warszawie, a potem zjawiający się w sąsiedztwie, młody wykładowca prawa.
Opowieść utkana została ze wspomnień dziadków Autorki. Osadzona w barwnych czasach ich młodości i zbudowana z retrospektyw dawno przebrzmiałych emocji, a jednak – jak sądzę – niezwykle współczesna. Bo Marianna, jak każdy dorastający człowiek ma nieokiełznany apetyt na życie. I jak wszyscy pragnienie dotknąć tabu – bez względu na cenę. Taka chęć zrozumienia własnej cielesności i odnalezienia miejsca w świecie  często kończy się rozczarowaniem, niemniej jest nieodłącznym elementem dorastania. Nieodłącznym i ponadczasowym.
Zapraszamy do obejrzenia niezwykłego zwiastuna tej książki.

Upalne lato Marianny ukaże się 27 czerwca.


Zapraszamy do odwiedzin na facebooku (facebook.com/WydawnictwoMG) oraz na stronie www.wydawnictwomg.pl.

4 komentarze:

 1. zapowiada się ciekawie i dziś już na kilku blogach widziałam informację o niedalekiej już premierze tej książki
  poczeka na pierwsze recenzje, a potem zdecyduję, czy przeczytać :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem... Specjalnie nie ciągnie mnie do książki, ale zobaczymy. Poczekam na recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę podobną książką jest chyba Czas tarantul, tego samego wydawnictwa - dopiero skończyłam czytać, więc na razie mi wystarczy :) Ale książka brzmi całkiem ciekawie.

  OdpowiedzUsuń