czwartek, 14 czerwca 2012

31. ALCHEMIA MIŁOŚCI

WYDAWNICTWO: BARBELO
DATA WYDANIA: 2012
LICZBA STRON: 236
ISBN:  978-83-933112-0-0


"Alchemia miłości" to antologia myśli i wierszy perskich. Dzięki nim przybliżony zostaje nam światopogląd, kultura, duchowość Persji, a także ich sposoby postrzegania Boga.
Wiersze zawarte w tej książce dają nam wiele do myślenia. Tak na dobrą sprawę każdy może interpretować je inaczej.  Bo każdy czyta je według tylko dla siebie ustalonego kodu. I pewnie gdyby kilka osób zebrało się w jednym pokoju i miało omówić ten sam wiersz, to mogę się założyć, że każdy mówiłby o czym innym.
Poezja zawarta w "Alchemii miłości" pochłonęła mnie całą sobą i sprawiła, że chcę wracać do niej wciąż i wciąż by odkrywać ją na nowo. W książce tej znalazłam to co mnie urzekło i zniewoliło mój umysł. Niektóre wiersze zawartej w niej są piękne, wręcz mistyczne. 
Wszystkie niejasności wyjaśnione są na końcu książki. Można tam znaleźć także słownik terminów, przeczytać o formach poezji perskiej i przypisy.
Co tu dużo pisać. Trzeba jak najszybciej stać się posiadaczem "Alchemii miłości" i tyle. Polecam z całą stanowczością. Bardzo estetycznie wydany, na pięknym papierze, w twardej oprawie. Ja jestem zachwycona zarówno oprawą jak i treścią. 
Za możliwość przeczytania "Alchemii miłości" dziękuję Wydawnictwu BARBELO. I mam cichą nadzieję, że obdarzy mnie ono  kolejnymi książkami do recenzji.




5 komentarzy:

 1. Jasmin, uwielbiam zaglądać na Twojego bloga, co chwile są jakieś nowości :) Alchemia miłości - brzmi obiecująco. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dięki Sylwia dopracowuję go ale już mnie trafia bo nie umiem zrobić tego co bym chciała :) Potrzebuję kogoś kto się zna na grafice :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jakieś podstawowe informacje znajdziesz na stronach o blogach i ich edycjach czy projektach. Ja tak robiłam: (żeby blog miał "ręce i nogi" :)) wpisywałam interesujące mnie frazy w wyszukiwarce google, co prawda raz się udawało, raz nie :| Marny ze mnie grafik. Jasmin, spokojnie, na pewno wszystko Ci się uda dopracować. Mi Twój blog w takiej czy innej szacie bardzo, bardzo się podoba.

   Usuń
 3. Persja... Czemu nie? Lubię czytelnicze podróże w tamte strony, więc z miłą chęcią przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń