czwartek, 21 czerwca 2012

32. NAJLEPSZE JEST NAJBLIZEJ


WYDAWNICTWO: PROZAMI
DATA WYDANIA: 2011
LICZBA STRON: 419
ISBN: 978-83-93841-2-2


NOTA WYDAWCY:
"Olinka i Andrzej znają się od dziecka. Ona jest lekarką, on prowadzi restaurację. Dwa różne charaktery i temperamenty. On spokojny, wyważony, zorganizowany, ona wiecznie roztrzepana, zabiegana, rozmarzona. Przyjaźnią się, ale  i często kłócą. Nawzajem się irytują i złoszczą, a jednak ciągnie ich ku sobie coraz bardziej... Tylko, że żadne z nich nie chce się do tego przyznać..."


Powtórzę za wydawcą: "UWAGA! TO NIE JEST KSIĄŻKA DLA WIECZNIE NIEZADOWOLONYCH PONURAKÓW !"


"Najlepsze jest najbliżej" to opowieść o pięknej przyjaźni między kobietą a mężczyzną, która wydaje się niemożliwa, a jednak istnieje.  O miłości tak wielkiej, że aż czasem boli. O miłości, do której czasem ciężko się przyznać. Jednak, gdy już wszystko wyjdzie na jaw wybucha ona feerią barw.
Z drugiej strony to opowieść o braku akceptacji siebie, o odtrąceniu, o zwątpieniu w siebie, we własne siły i umiejętności. O bardzo ciężkich relacjach między matką i córką.
„Najlepsze jest najbliżej” kryje także w sobie wielką tajemnicę z przeszłości.
Dla mnie była to cudowna lektura. Przeniosła mnie w czasy mojego dzieciństwa, do wspomnień, miejsc. Autorka umieściła miejsce akcji tam gdzie ja spędzałam każde swoje wakacje.
Czytając „Najlepsze jest najbliżej” bywały momenty, że śmiałam się w głos, ale zdarzyło mi się też uronić niejedną łzę. Niektóre fragmenty wywołały we mnie złość, a nawet wściekłość.
Zdecydowanie polecam tę powieść wszystkim, którzy choć przez chwilę chcą oderwać się od szarej rzeczywistości. Ja wiem, że sięgnę po następne książki pani Małgorzaty.
Za możliwość przeczytania Najlepsze jest najbliżej” dziękuję Wydawnictwu PROZAMI. I mam cichą nadzieję, że obdarzy mnie ono  kolejnymi książkami do recenzji.
1 komentarz: