sobota, 5 maja 2012

23. ZWYCZAJNY FACET

WYDAWNICTWO: ZYSK I SPÓŁKA
DATA WYDANIA: 2010 ROK
LICZBA STRON:   348
ISBN:   978-83-7506576-3
 "Zwyczajny facet" to historia pięćdziesięciolatka, który szuka własnego celu w życiu.  W wyniku likwidacji Stoczni - jego zakładu pracy jest bezrobotny. Ciąży mu fakt, że jest na utrzymaniu żony. Nie potrafi się z nią porozumieć. Dwójka dorosłych już dzieci ma swoje sprawy, a On błąka się z kąta w kąt. Pewnego dnia Wiesiek dostaje propozycję pracy. Wiąże się ona z wyjazdem do Finlandii. Długo się waha. Jednak już nie może znieść apodyktycznej, rozhisteryzowanej, kłótliwej i czepiającej się o byle co żony. I to właśnie Jej zachowanie zaważa na decyzji Wieśka, który wyjeżdża. Wreszcie może odetchnąć pełną piersią, nie musi zważać na gesty ani słowa. Dzięki pracy czuje się dowartościowany, czuje się kimś. Znajduje przyjaciela, takiego na dobre i na złe. Dzięki Jego radom dojrzewa do pewnych decyzji. Układa sobie życie na nowo, poszukuje tej jednej jedynej. Do Polski przyjeżdża jedynie na wakacje - na ukochane Mazury, a także do matki, która jest dla niego bardzo ważną osobą.
"Zwyczajny facet" to kolejna powieść Małgorzaty Kalicińskiej jaką przeczytałam. Po trylogii "... na Rozlewiskiem" spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Okazała się przeciętną powieścią, napisaną lekkim, czasem wulgarnym językiem.  Dzięki podziałowi książki na rozdziały czyta się ją jednym tchem. Ale nie powiem żeby powaliła mnie na kolana. Po prostu czytałam bo byłam ciekawa jak się skończy. Polecam na długie zimowe wieczory.

7 komentarzy:

 1. Zapraszam do udziału w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie za dużo roboty żeby się zgłosić :)

   Usuń
 2. Też mi się nie spodobała i ostro ją skrytykowałam, ale polecam Ci felietony tej Autorki - Widok z mojego okna - świetne

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też ją dorwałam z biblioteki

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem jakoś zbytnio przekonana do tej autorki. Na razie podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszamy miłośników czytania na pierwszy multistock w Polsce!
  Zarabiaj i kupuj!
  www.xxlstock.com

  Zapraszamy na nasz fb:
  http://www.facebook.com/pages/XXLStock/392973754059055

  OdpowiedzUsuń