wtorek, 3 listopada 2015

REPLIKA JESIENNIE

To już trzecia część perypetii Emila Żądło wydana w REPLICE!


Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz na tropie jednej z największych zagadek starożytności
Prolog: Lata dwudzieste. Hiszpańskie wybrzeże, statek na redzie, noc. Tajna akcja – na niemiecki statek handlowy kuter rybacki dowozi w pośpiechu tajemnicze skrzynie…
Gdański dziennikarz i detektyw, Emil Żądło, wyrusza tropem archeologicznego spisku, który sięga początku XX wieku. Kolejny raz staje w obliczu niewytłumaczalnych morderstw i bezradności policji. I choć kryminalna zagadka dotyczy jednej z największych tajemnic starożytności, to musi zmierzyć się ze współczesną bezwzględną zbrodnią. Portowe miasto, masoneria, opętany morderca.
Czy niepokorny i niezwykle dociekliwy detektyw, jakim jest Emil Żądło zdoła wyjść cało z opresji i z powodzeniem zakończyć dochodzenie?
Po raz kolejny wraz z Emilem Żądło zostajemy wciągnięci w mroczne tajemnice historii i krwawe żądze ludzkie. Gorąca lektura między wiarą, szaleństwem i zbrodnią.
Leszek Koźmiński, „Kryminalna Piła”
Klejzerowicz w rewelacyjnej formie! Emil Żądło kontra seryjny morderca. Nie sposób się oderwać od lektury!
Joanna Opiat-Bojarska, pisarka
Patroni medialni:
Radio Gdańsk, Kryminalna Piła, KzK, Przegląd Czytelniczy, Zbrodnicze Siostrzyczki CAŁUJĘ. MAMA Monika Orłowska

Dawka nie zawsze łatwych emocji z nutką nostalgii w literackiej oprawie W jednym z krakowskich mieszkań spotykają się trzy siostry. Stoją przed trudnym zadaniem uporządkowania i podzielenia majątku po zmarłej matce. Dla Beaty, Joanny i Pauliny jest to także okazja do wspomnień z lat ich młodości, które przypadły na czasy PRL-u.

W ciągu pięciu kolejnych dni siostry zmagają się z rzeczami zalegającymi w mieszkaniu matki. Wspólna praca uwydatnia różnice dzielące kobiety, prowokuje kłótnie, ale też skłania do wyznań. Z sentymentem wracają wspomnienia związane z mysim jedzeniem, niedźwiedziem Miszą i pewexem. Na światło dzienne wychodzi skrywana przez lata tajemnica. Zagadkowo ginie z mieszkania także pewien drogocenny przedmiot…

Czy śmierć matki na nowo zbliży do siebie rodzinę? Które tajemnice zostaną rozwiązane, a które nadal pozostaną w sferze domysłów?
„Całuję. Mama” to wzruszająca powieść pokazująca skomplikowane relacje rodzinne oraz poruszająca trudne tematy związane z chorobą i śmiercią bliskich. Nie brak tu również anegdot przywołujących na twarzy uśmiech.


Przeczytaj fragment: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=582&fr=1#fragment
Patroni:
dlaLejdis.pl, Recenzje Agi, Przegląd Czytelniczy


 PRZYPADKOWE SPOTKANIE Agnieszka Rusin


 Czasem nawet przypadkowe spotkanie może sprawić, że dotychczasowe życie zupełnie się zmieni…
Przypadkowe spotkanie to przejmująca historia czterdziestoletniej Kaliny – przykładnej matki, żony i gospodyni domowej, która całkowicie poświęciła się rodzinie, zapominając o własnych potrzebach i pragnieniach. Przed laty w tragicznym wypadku straciła córeczkę i rodziców, a żal po tym wydarzeniu nadal mieszka w jej sercu. Brak wsparcia i zrozumienia ze strony męża Witolda, dodatkowo potęguje ten ból.

Akceptacja, zrozumienie i miłość – to wszystko czego brakuje Kalinie. Na szczęście miłość rządzi się własnymi prawami i bywa, że pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Ta opowieść to ujmująca historia kobiety, która po latach postanawia zawalczyć o siebie i dodać życiu uśmiechu i trochę słońca. Jaki będzie rezultat tej walki? Czy Kalina znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły, by wytrwać do szczęśliwego zakończenia?

Patroni medialni:
Pisaninka, Literacki Świat Cyrysi

3 komentarze:

 1. Witam Koleżankę :)
  Mam tylko małą uwagę, co do patronatu medialnego Moniki Orłowskiej "Całuję. Mama".
  Nie Literacki Świat Carysi (którą bardzo pozdrawiam!), ale to właśnie ja! - Recenzje Agi! :)
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Aga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze poprawię nie ma problemu. Ale to informacja podana mi przez Replikę. Przepraszam :)

   Usuń
 2. Madziu, nie przepraszaj! Ewidentny błąd Wydawnictwa!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń