czwartek, 9 października 2014

204. POJEDYNEK UCZUĆWYDAWNICTWO: Feeria
DATA WYDANIA: 19 czerwca 2013
LICZBA STRON: 335
ISBN: 9788372293350
 
 
 
To nie jest historia jakich wiele. Patrząc na tytuł można pomyśleć, że to kolejny romans. Nic bardziej mylnego. To wspaniała opowieść, która może przydarzyć się każdej z nas.
Maja to dziewczyna, która można by powiedzieć ma wszystko. Cudownego faceta, mieszkanie kupione na kredyt za namową partnera, które spłacają oboje, pracę niewymarzoną, ale nie aż taką złą i cudownego syna. Wszystko się zmienia jak domek z kart, gdy narzeczony Mai odchodzi zostawiając ją z długami, a na domiar złego zostaje ona wyrzucona z pracy. Mimo kłód rzucanych pod nogi dziewczyna się nie poddaje. Choć musi walczyć z wieloma przeciwnościami losu jakoś sobie radzi. Opiekuje się matką, ma więcej czasu dla syna, odpiera ataki siostry, a nawet pojawia się nowy mężczyzna na horyzoncie. Tylko czy Maja da mu szansę?
Bardzo fajna książka. Czasami irytująca, dająca wiele do myślenia, pokazująca, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Czasem pozory mogą mylić. Udowadnia, że kilka nieporozumień, niedomówień potrafi doprowadzić do lawiny nieszczęść. Dlatego czasem warto zastanowić się nad swoim postępowaniem.
„Pojedynek uczuć” to moim zdaniem piękna książka o uczuciach, które nagle się wypalają. O ich poszukiwaniu i tęsknocie za kimś bliskim, komu można by powierzyć trochę swoich problemów, do kogo można by się przytulić i po prostu być. To książka o wielkim rozczarowaniu, o byciu w potrzasku, o sztuce wyboru. O niepoddawaniu się nawet, gdy jest bardzo ciężko.
Mnie się bardzo podobała. Polecam z całego serca.
 
Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU FEERIA. 
2 komentarze:

  1. Słyszałam już o autorce i jej książkach, ale nie miałam jeszcze sposobności nic przeczytać. Może kiedyś mi się uda :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam prozę pani Krystyny Mirek. A ta książka należy do jednej z moich ulubionych :)

    OdpowiedzUsuń