poniedziałek, 14 lipca 2014

192. ASIUNIAWYDAWNICTWO: LITERATURA
DATA WYDANIA: 2011
LICZBA STRON: 48
ISBN: 978-83-7672-192-7
 
 
 
 
Bardzo chciałam przeczytać książki z tej serii. Wydawnictwo Literatura było tak uprzejme, że umożliwiło mi to. Na pierwszy ogień poszła „Asiunia”. Niepozorna książeczka a zawierająca w sobie tak wiele treści. Mała Joasia staje oko w oko z ogromem wojny. Wychowująca się w szczęśliwej rodzinie razem z braćmi w jednej chwili traci wszystko. Mama znika Asia wraz braćmi musi opuścić swój rodzinny dom. Trafia do obcych. Wkrótce znikają tata i bracia. Asia trafia do obcej kobiety, która teraz się nią zajmuje. Już nie jest tak jak kiedyś, jest strasznie ciężko.
„Asiunia” to książka, która niesie w sobie bardzo dużo emocji. Przerażenie, strach, niemoc, bezsilność. Wreszcie tęsknota za najbliższymi. Historia małej dziewczynki opowiedziana jest w niezwykle wzruszający sposób. Jest napisana w bardzo przystępny sposób, dlatego coraz mocniej skłaniam się do tego by przeczytać tę książkę moim dzieciom. Mam nadzieję, że przypadnie im do gustu.
Nie mogę też nie opowiedzieć o estetyce książki. Piękna, twarda, lakierowana okładka. W środku cudowne ilustracje, które obrazują opowiadaną historię niezwykle sugestywnie. I to, co mnie ujęło to historia Joanny i zdjęcia na końcu książki.  
Bardzo polecam tę książkę i zabieram się za kolejne z tej serii.
3 komentarze:

 1. cała seria niebywale zachwycająca, cieszę się, że powstała :))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też byłam pod wielkim wrażeniem tej książki - pierwsza opowieść J. Papuzińskiej która naprawde przypadła mi i mojemu dizecku do gustu. No i piękne ilustracje...

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę ją mieć! <3

  http://wszechstronnie-zaczytana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń