środa, 26 lutego 2014

LITERACKIE I WIELKA LITERA ZAPOWIEDZI


 
Agnieszka Krakowiak-Kondracka
Jajko z niespodzianką
premiera: 3 kwietnia 2014

Powieściowy debiut scenarzystki serialu „Na dobre i na złe”, który w każdą środę przyciąga przed telewizory sześć milionów widzów!

Agnieszka Krakowiak-Kondracka jest mistrzynią snucia obyczajowych opowieści, czego
dowiodła niejednokrotnie wyciskając łzy z całej rzeszy telewidzów i wzbudzając uśmiech
na ich twarzach. Taka też będzie jej pierwsza powieść – zabawna, miejscami smutna,
chwytająca za serca i prawdziwa, jak życie. Jajko z niespodzianką to rozrywkowa literatura
kobieca najwyższej próby!

Ada ma trzydzieści lat i sama wychowuje 3-letnią córeczkę. To już nie małe obciążenie,
a dodać należy, że Julka ma nie w pełni sprawną rączkę, co bywa tematem drwin
rówieśników i przysparza samotnej mamie nowych trosk. To jednak dopiero początek
opowieści. Na kolejnych jej stronach na naszą bohaterkę czyhają – wszystkowiedząca babcia
Irena, dobre przedszkole „stwarzające perspektywy”, inni rodzice i eko-rodzice, duże wydatki,
finansowe upadki i wzloty, flirty, miłosne spojrzenia, potencjalni narzeczeni i… były mąż.
Czy Ada odnajdzie miłość? Jak Julka zaaklimatyzuje się w „snobistycznym” przedszkolu
z perspektywami?  Czy razem stworzą szczęśliwą rodzinę?  
 Arundhati Roy, pisarka zaangażowana społecznie i politycznie, autorka głośnej powieści Bóg rzeczy małych, bezlitośnie rozprawia się z wyidealizowanymi wyobrażeniami na temat Indii. Poddaje ostrej krytyce funkcjonowanie państwa, powszechną korupcję, łamanie praw człowieka i brak skutecznej polityki społecznej wobec najuboższych. Staje po stronie najsłabszych, wykluczonych, sponiewieranych obywateli swojego kraju. Próbuje zrozumieć, jak doszło do tego, że Indie, aspirujące do miana nowoczesnej demokracji, są rozdzierane przez wewnętrzne konflikty. Dlaczego, jeśli jest tak dobrze, obywatele występują zbrojnie przeciwko rządzącym, a rządzący odpowiadają siłą, traktując obywateli jak terrorystów, nie próbując zrozumieć ich racji.


 Francuski fenomen wydawniczy. Po prostu o miłości.

Autorka opublikowała książkę w wersji e-book na własny koszt, ale popularność tej wzruszającej historii szybko obiegła świat i wprowadziła książkę na listy bestsellerów.
Mąż i córeczka Diane zginęli w wypadku samochodowym. Gdyby nie pozwoliła im wtedy wyjść z domu na krótką przejażdżkę, wszystko wyglądałoby inaczej. Teraz jest sama i jej całe życie sprowadza się do bezsensownego, kurczowego trzymania się pamięci o jej bliskich. Kiedy postanawia wyjechać do małego miasteczka w Irlandii, które zawsze chciał odwiedzić jej mąż, ma nadzieję, że tam wszyscy zostawią ją w spokoju. Nie przypuszczała, że zaangażowani sąsiedzi, nastrojowy klimat miasteczka i pewien gburowaty nieznajomy pomogą jej odnaleźć utraconą radość życia.


Nowa seria Sylvii Day przenosi czytelniczki w czasy, gdy namiętność była tematem tabu, a pożądanie krępowały gorsety konwenansów.
Jeszcze żadna kobieta tak go nie upokorzyła i żadnej nie pragnął bardziej…
Marcus pała żądzą zemsty na Elizabeth, która uciekła sprzed ołtarza i natychmiast wyszła za innego. Teraz nadarza się okazja, aby wyrównać rachunki. Jako agent korony ma prowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zabójstwa męża Elizabeth i zapewnić jej ochronę. W ten sposób chce wziąć to, co miało należeć do niego i raz na zawsze uwolnić się spod dręczącego go wspomnienia ukochanej. Jednak okazuje się, że płomień łączącego ich uczucia wcale nie wygasł, a raczej zamienił się w niepohamowany i niebezpieczny ogień pożądania…
Sylvia Day jest autorką kilkudziesięciu wielokrotnie nagradzanych książek, w tym światowych bestsellerów z serii Dotyk Crossa, które zostały przetłumaczone na 40 języków. Jej książki – od powieści erotycznych po romanse historyczne – zajmują pierwsze miejsca na listach w 20 krajach i sprzedają się w milionowych nakładach. Dotyk Crossa został wybrany najlepszym romansem największej księgarni internetowej Amazon i już trwają prace nad ekranizacją powieści.


1 komentarz:

  1. Właśnie dostałam propozycję zrecenzowania "Jajko z niespodzianką" i ciągle to rozważam. :) Intrygują mnie również dwie ostatnie powieści.

    OdpowiedzUsuń