poniedziałek, 24 lutego 2014

175. kSIĘŻNICZKA BALBINKA I PROSIACZEK CHLAPCIO


WYDAWNICTWO: Siedmioróg
DATA WYDANIA: 2013
ISBN:  9788377910672
 
 
Mała księżniczka Balbinka wymyka się z domu żeby śledzić królewskiego kucharza. Ciekawi ją skąd on bierze różne produkty by przygotowywać posiłki. Idąc jego tropem napotyka na swojej drodze prosiaczka, który szybko staje się jej nowym przyjacielem. Mała świnka pokazuje dziewczynce swoje ulubione zabawy. Oboje bardzo przyjemnie spędzają ze sobą czas.
„Księżniczka Balbinka i prosiaczek Chlapcio” to niezwykle przyjazna dzieciom, napisana bardzo prostym, zrozumiałym językiem książeczka. Już sama okładka przyciąga wzrok, a co się dzieje w środku. Po prostu cudowna bajka.   Niezwykle ciekawi swoją fabułą, posiada niebywale dynamiczną akcję, potrafi rozbawić i rozśmieszyć do łez. Moja córka się w niej zakochała. Do tego stopnia, że zabrała ją do przedszkola. Tam było wspólne czytanie a później ilustrowanie historii.  
Mnie urzekły w tej bajce niezwykle barwne i piękne ilustracje. W sposób realistyczny oddają to, co dzieje się na kartach książki. Niby tak niepozorna historia a niesie w sobie przesłanie. Uczy dzieci, co powinny a czego nie, jak powinny się zachowywać w danych sytuacjach. I po raz kolejny udowadnia, że miłość do matki zwycięża wszystko.
Zachęcam do zapoznania się z przygodami Księżniczki Balbinki i jej nowego przyjaciela. 

Za możliwość przeczytania książeczki dziękuję WYDAWNICTWU SIEDMIORÓG

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz