sobota, 6 lipca 2013

I KOLEJNA ZAPOWIEDŹ WYDAWNICTWA MG

Wyspa z mgły i kamienia to przepiękna opowieść o tym, że w każdym momencie można uwierzyć w siebie i odmienić los, przeżywając w dodatku niezwykłą przygodę. Julia dzięki swej determinacji trafi na Kretę, gdzie rozpocznie zupełnie nowe życie.

Przez całe lata bała się, że nie da rady wykonać zadań, które sama na siebie nałożyła. Starała się być dla swoich córek jednocześnie matką i ojcem. Każdego ranka myślała jedynie o tym, żeby nikt nie umarł na jej dyżurze. I jeszcze, żeby dziewczynki były szczęśliwe. To wypełniało po brzegi dni i noce. Kiedy dzieci dorosły, uświadomiła sobie, że w powtarzalnej, banalnej codzienności zgubiła coś bardzo ważnego – samą siebie. Że zapomniała o marzeniach. I postanowiła o nie walczyć. Przeniosła się na cichą kreteńską wieś, aby żyć, robiąc to wszystko, na co nigdy nie miała czasu. Nie podejrzewała, że cisza może oznaczać nadejście burzy i że zaczyna się dla niej życie pełne emocji i niebezpieczeństw. Prawdziwe życie, które ani przez chwilę nie wywoła u niej lęku.

Bajka dla dorosłych? Być może, ale jakże przyjemnie się w niej zanurzyć i przypomnieć sobie, że świat należy do odważnych.   

Magdalena Kawka – z wykształcenia socjolog, z zamiłowania pisarz, z upodobania wolny strzelec. Szczęśliwa, że z tych klocków udało się zbudować spójną przestrzeń. Jest autorką poradnika dla rodziców Przygody Kosmatka kilkulatka. Ponadto spod jej pióra wyszły: Sztuka latania, Alicja w krainie konieczności oraz Rzeka zimna.
Laureatka nagrody głównej pierwszej edycji konkursu „Piórem i pazurem” w 2012 r.

Książkę objęły swym patronatem: Magazyn literacki „Książki”, granice.pl, Books Silence oraz Tygodnik Wałbrzyski.

 Książka ukaże się na rynku 31 lipca.

5 komentarzy:

 1. Książka wydaje się być interesująca, jednak z zakupem powstrzymam się aż do pierwszych recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest w drodze do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyczekuję tej książki, czytałam pani Kawki książkę "Alicja w krainie konieczności" - rewelacyjna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie powiem, zapowiada się całkiem ciekawie :)
  Poczekam jednak chyba na pierwsze recenzje :) Wówczas zdecyduję, czy warto sięgnąć.
  pozdrawiam
  Miłośniczka Książek
  http://magicznyswiatksiazki.pl/

  OdpowiedzUsuń