czwartek, 13 czerwca 2013

128. PODRÓŻ PO MIŁOŚĆ EMILIA

Halo halo to ja pędzę do Was światłowodem. Nawet nie bedę się usprawiedliwiać bo nie ma słów. ostatnia recenzja 21 maja :( Powiem tylko, że jestem w całkiem nowej dla siebie sytuacji. Mąż do pracy pojechał, Ja pracuję. Ogarniam wszystko sama bo nie mam żadnej babci do pomocy ale już wskoczyłam na własciwe tory i udaje mi się mieć nawet kilka chwil dla siebie. A oto i zapowiadana dawno recenzja:PODRÓŻ PO MIŁOŚĆ. EMILIAWYDAWNICTWO: NASZA KSIĘGARNIA
DATA WYDANIA:   8 maja 2013
LICZBA STRON: 368
ISBN: 9788310124197
 
„Podróż po miłość. Emilia” to książka, która mnie niesamowicie zaskoczyła. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie spodziewałam się, że polska autorka potrafi napisać tak cudowną książkę o kraju, który jest dla nas bardzo odległy.
Młoda dziewczyna – Emilia po śmierci matki i zaginięciu ojca wychowuje się w dość rygorystycznym klasztorze. Matka przełożona szykuje ją na swoją następczynię. Pewnego dnia Emilię odwiedza Selim, znajomy jej ojca. Twierdzi on, że ojciec Emilii żyje. Dziewczyna chce go odnaleźć za wszelką cenę. W wyniku nieprzewidzianych zdarzeń oboje udają się do Turcji gdzie prawdopodobnie przebywa poszukiwany. Tam Emilia odkrywa całkiem nowe życie. W liście obiecała matce przełożonej, że wróci. Ale czy będzie tego chciała?
”Podróż po miłość” to ten typ literatury, który najbardziej lubię. Akcja w większości rozgrywa się w Turcji. Autorka pokazuje codzienne, barwne życie w tym pięknym kraju, obyczaje, kulturę, życie w haremie. Pięknie obrazuje ceremonię zaślubin. W zasadzie nie mam się o co przyczepić w tej książce. Chociaż jest jedno ale. Jak dla mnie niepotrzebne są przypisy i objaśnienia. Są bardzo liczne i zauważyłam, że ich objaśnienie pojawia się także w tekście, więc po co dublować pod tekstem.  A nawet, jeśli są one potrzebne to ja umieściłabym je na końcu książki. Acha i jeszcze jedno: te rozdziały o derwiszu i świętym wplatane pomiędzy losy Emilii.  Męczyły mnie, bywało, że przekładałam kartki. Wybijały mnie z rytmu a nawet czasem musiałam się cofnąć żeby przypomnieć sobie, o czym ostatnio czytałam.  Ale to takie szczegóły, których pewnie niepotrzebnie się czepiam.
Jak wcześniej wspominałam ta książka to był dla mnie strzał w dziesiątkę. Już sama okładka bardzo piękna przyciąga wzrok z daleka. Czyta się ją bardzo szybko. To wspaniała historia o miłości, oddaniu, odwadze. Ale też o okrucieństwie, bezwzględności, przebiegłości. „Podróż po miłość” wywołuje w czytelniku wiele emocji na szczęście w większości tych pozytywnych. Doskonale trzyma w napięciu i niepewności do ostatniej strony.
Bardzo polecam tę książkę czytając ją na pewno się nie zawiedziecie. Szczególnie zadowolone z niej będą wielbicielki kultur dalekiego wschodu.
Ja już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Bardzo ciekawa jestem czy będzie to kontynuacja losów Emilii. I bardzo chcę pogratulować Pani Dorocie Ponińskiej tak udanego debitu. Oby więcej takich naszych, rodzimych perełek.

Za możliwość przeczytania książki z całego serca dziękuję WYDAWNICTWU NASZA KSIĘGARNIA.  


7 komentarzy:

 1. Turcja to fascynujący kraj. Ciekawa jestem co na ten temat ma do powiedzenia polska autorka, książki jestem bardzo ciekawa, jeśli wpadnie mi w ręce to chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie te rozdziały o Mewlanie bardzo się podobały :) Czasem nawet bardziej niż perypetie Emilii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, ale to ze akcja rozgrywa się w Turcji bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę na tego typu książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już zwróciłam na tę książkę uwagę i chętnie ją przeczytam.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdy tylko zobaczyłam tą przepiękną okładkę wiedziałam, że książka będzie świetna i nie pomyliłam się. Mam nadzieję, ze mi się spodoba podobnie jak Tobie.

  Pozdrawiam,
  Gosiek
  http://blask-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka rzeczywiście jest magiczna i zapraszająca. Z chęcią bym przeczytała, tak mnie zainteresowała recenzja,że chciałabym już się zabrać do czytania, a tutaj niestety brak książeczki.

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń