środa, 27 marca 2013

INTERESUJĄCA ZAPOWIEDŹ

Z ogromną radością chciałabym zapowiedzieć najnowszą książkę Joanny M. Chmielewskiej Karminowy szal. Autorka urodą swej prozy uwiodła tysiące Czytelników. Zarówno Poduszka w różowe słonie jak i Sukienka z mgieł zebrały świetne recenzje i szybko znikły z półek księgarskich. Wcześniej Joanna zauroczyła czytelników powieściami dla dzieci.17. kwietnia ukaże się najnowsza powieść Joanny M. Chmielewskiej Karminowy szal.

Marysia, Marta i Magda. Zaprzyjaźniły się w dzieciństwie, lecz potem ich drogi się rozeszły. Przy grzanym winie w Piwnicy pod Liliowym Kapeluszem  dorosłe już Maria, Marta i Magdalena zdobywają się na odwagę, by przyznać się do skrywanej od lat tajemnicy. Postanawiają działać. Czy uda im się zamknąć trudny rozdział swojego dzieciństwa? Dokąd zaprowadzi je ta droga?
Ci, którzy czytali Poduszkę w różowe słonie lub Sukienkę z mgieł, w Karminowym szalu odnajdą magiczne miejsce, jakim jest Piwnica pod Liliowym Kapeluszem. Miejsce, w którym wszystko może się zdarzyć.
Odnajdą też niepowtarzalny klimat książek pisanych przez tę Autorkę.

I parę słów o samej Joannie M. Chmielewskiej, która mówi o sobie tak: Poszukiwanie nowych perspektyw zaprowadziło mnie do Szklarskiej Poręby, gdzie od niedawna mieszkam w Domu pod Wędrownym Aniołem. Piszę książki, patrząc na Szrenicę za oknem, prowadzę warsztaty twórczego pisania, odkrywam nowe ścieżki, poznaję ludzi z pasją i kolekcjonuję okruchy szczęścia... Po napisaniu Karminowego szala rozmyślam o Mężu zastępczym.

7 komentarzy:

 1. Książka brzmi naprawdę świetnie. Nie spodziewałam się, że coś może mnie tak zainteresować. I ta urocza okładka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Twórczość Chmielewskiej bardzo lubię, a książka brzmi ciekawie. Mam nadzieję, że uda mi się ja w przyszłości przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Sukienka z mgieł" baardzo mi się podobała, więc z chęcią sięgnę po tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację zapowiada się interesująco, mam w domu "Poduszka w różowe słonie" ale jeszcze jej nie przeczytałam, muszę się zmobilizować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i "Poduszkę w różowe słonie", i "Sukienkę z mgieł", więc chętnie wezmę się także za "Kaszmirowy szal". Tylko ta okładka trochę mnie odstrasza...

  OdpowiedzUsuń
 6. Z okazji świąt życzę Tobie by każdy dzień był radością Twego serca.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudownie! Uwielbiam Piwnicę pod Liliowym Kapeluszem, więc tak jak obie poprzednie także tę książkę na pewno przeczytam!

  OdpowiedzUsuń