sobota, 16 marca 2013

113. SKLEPIK Z NIESPODZIANKĄ LIDKA



WYDAWNICTWO: NASZA KSIĘGARNIA
DATA WYDANIA: luty 2013
LICZBA STRON: 272
ISBN: 9788310120274
 
 
Strasznie długo musiałam czekać na to by znów zawitać do pięknego miasteczka, do Pogodnej. Na ogół jest ono bardzo spokojne – jednak chyba nie w tej części.
W „Sklepiku z Niespodzianką. Lidka” poznajemy właśnie historię życia tytułowej bohaterki. Życia, które nie było ani łatwe ani przyjemne. Lidka będąc dzieckiem w tragicznym wypadku straciła ukochanego brata. Nigdy nie kochana przez rodziców, obwiniana o śmierć najukochańszego syna nie wytrzymuje i ucieka z domu. Dziewczyna zaczyna układać sobie świat na własną rękę. Mimo, ze sama dokonywała wyborów jej życie nie potoczyło się sielankowo. Mąż despota, tyran i szantażysta, który zdradzał ją na każdym kroku. Batalia o dziecko okupiona nerwami i stresem. To wszystko doprowadziło do załamania nerwowego Lidki i pchnęło ją do bardzo głupiego i nieprzemyślanego czynu.
U pozostałych mieszkanek Pogodnej też sporo się dzieje. Konstancja po urodzeniu syna popada w depresję poporodową. Jest na skraju wycieńczenia organizmu. Dziecko niedokarmione non stop płacze a ona ma wszystkiego dosyć. Trafia pod czułą i dobrą opiekę i udaje jej się wyjść na prostą. Adela ma już dość problemów mieszkańców miasteczka i tego, że każdy liczy na nią. A nikt nie spojrzy na jej problemy. Adela w pewnym stopniu jest rozczarowana swoim mężem, który w ich związku przyjął rolę pantoflarza. Marzy o zdecydowanym, odważnym, męskim mężczyźnie, który i wrzaśnie od czasu do czasu i w sypialni zachowa się z pewną nutką dzikości i ostrości. Niestety jej mąż traktuje ją jak jajko. Adela myśli o spakowaniu całego dobytku i wyjeździe na drugi koniec Polski. Bogusi ciągle ktoś wybija okna w Sklepiku. Ale nie to jest jej najważniejszym zmartwieniem. Dziewczyna ciągle czeka na Wiktora. Gdy dowiaduje się, że ukochany układa sobie życie na nowo bez niej pod wpływem emocji wsiada na konia. Podczas szalonego galopu nie zauważa przeszkody i spada z niego. A Stasia? Ona stoi z boku, cichutka, nie wtrąca się do niczego. Próbuję wszystko ogarnąć.
„Sklepik z Niespodzianką. Lidka” to bardzo emocjonalna książka. Podczas czytania wywoływała we mnie tak wiele uczuć, że aż trudno to opisać. Od złości i bezsilności po radość i łzy szczęścia. W książce tej czytamy o dwóch skrajnych uczuciach: miłości i nienawiści. A także o przyjaźni, która zostaje w pewnym momencie wystawiona na próbę. A także o marzeniach i pragnieniach, które niekiedy potrafią się spełniać nawet wtedy gdy myślimy, że już nie ma na to szans. Że jesteśmy w czarnej dziurze.Na kartach Sklepiku pojawia się bardzo przystojny i wzbudzający ogromne zainteresowanie bohater, który namiesza w życiu jednej z przyjaciółek. I to tak porządnie.
Ten Sklepik jest trochę inny niż poprzednie. Pojawia się wątek sensacyjny, książka trzyma w napięciu prawie do samego końca. Jest trochę zagadkowa i pełna niespodzianek. A także o wartkiej fabule i zaskakujących zwrotach akcji. Absolutnie nie zgadzam się z opiniami, że ta część jest przeciętna. I, że autorka sugeruje, co może się wydarzyć dalej. „Sklepik z Niespodzianką. Lidka” jest jedyny w swoim rodzaju. Jak dwie poprzednie jego części. Już samo wzięcie do ręki książki sprawia, że buzia nam się uśmiecha. Rewelacyjna, przepiękna okładka zaprasza do zajrzenia do środka. I obiecuje, że nikt nie będzie się nudził i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dla mnie była to uczta dla zmysłów.  
Mimo, że autorka ni zapowiada dalszych losów przyjaciółek, (choć już coś tam słyszałam) ja bardzo często zastanawiam się nad tym, jaki kolor miałaby czwarta okładka. Jak myślicie??

Za możliwość przeczytania książki bardzo serdecznie dziękuję WYDAWNICTWU NASZA KSIĘGARNIA. 

5 komentarzy:

 1. Książka czeka na swoją kolej na półeczce. Mimo wszystko mam sentyment do tej serii.
  A część o Stasi? Choć ponoć jej nie będzie, sama zastanawiałam się nad kolorem. Może żółty? Choć do Stasi, moim zdaniem, pasowałby jasny brąz lub wiśniowy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie też książka już czeka na swoją kolej. Mam nadzieję,że będzie mi się podobała równie mocno jak tobie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. panią Michalak mam w planach czytelniczych na ten rok, bo jak dotąd nie przeczytałam jeszcze żadnej jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczka czeka już na mej półce :) W odpowiednim czasie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z całą pewnością przeczytam. To moja ulubiona seria.

  OdpowiedzUsuń