sobota, 12 stycznia 2013

83. LENINGRADWYDAWNICTWO: LITERACKIE
DATA WYDANIA: marzec 2012
LICZBA STRON: 632
ISBN: 978-83-08-04729-3
Nie będę pisała o treści tej książki bo chyba większość z Was zna historię oblężenia Leningradu. 
"Leningrad" to książka historyczna zawierająca mnóstwo faktów, dat, wydarzeń historycznych. Pięknie wydana, w niestandardowym formacie, w twardej, lakierowanej oprawie. Na przyjemnym papierze, okraszona przez mnóstwo zdjęć, prawdziwych perełek.  
Obiecałam nie pisać o treści ale zrobię malutki wyjątek. Czy wiecie, że oblężenie Leningradu trwało przez prawie dziewięćset dni? Ja przyznam się, że nie wiedziałam. Od września 1941 roku do stycznia 1944 roku. W oblężeniu zginęło 35 tysięcy razy więcej cywilów niż w Londynie i czterokrotnie więcej niż w Hiroszimie i Nagasaki razem wziętych.
Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tę książkę. Dla mnie to prawdziwy rarytas i wiem, że będę do nie wracała wiele razy. Nie jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna, którą się czyta dla przyjemności. To bardzo trudna książka wywołująca bardzo wiele emocji i pytań. Czasami chciałam walnąć w coś tak mnie denerwowały poczynania tych ludzi. Byłam tak zdenerwowana, wściekła, normalnie nie do opisania. Jak można tak traktować niczemu niewinnych ludzi?
Bardzo polecam "Leningrad". Powinna się spodobać szczególnie miłośnikom historii, idealna dla nich na prezent. Moim zdaniem książkę ę powinien przeczytać każdy.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję WYDAWNICTWU LITERACKIEMU.


1 komentarz:

  1. Jestem miłośniczką historii więc dodaję do listy "Chcę przeczytać".

    OdpowiedzUsuń