wtorek, 11 grudnia 2012

75. ŻONA_22WYDAWNICTWO: OTWARTE
DATA WYDANIA: sierpień 2012
LICZBA STRON: 456
ISBN: 978-83-7515-218-0

 Bardzo długo czekałam na tę książkę. Zaintrygował mnie opis na okładce. Gdy zaczęłam ją czytać myślała, ze jeszcze trochę i odłożę ją na miejsce. Poczułam wielkie rozczarowanie. Pomyślałam: o czym ja właściwie czytam? Najgorzej denerwowały mnie odpowiedzi na pytania, których nie znałam. Tak czytałam w nieświadomości do trzydziestego pytania aż przypadkiem natknęłam się na pytania zawarte w aneksie na końcu książki. Trochę to bez sensu. Musiałam czytać od nowa. I wtedy książka nabrała całkiem innego wymiaru.
„Żona_22” opowiada o kobiecie, która pogubiła się w życiu. Kobieta w średnim wieku, matka dorastających dzieci, żona. Pracuje w szkole – prowadzi zajęcia teatralne z dziećmi. Ale czy jest szczęśliwa? – chyba nie. Z mężem częściej komunikuje się przez Internet niż twarzą w twarz. Nawet o jego problemach w pracy dowiaduje się stamtąd. Pewnego dnia wpisuje w wyszukiwarkę internetową hasło – szczęśliwa rodzina. Po kilku dniach w skrzynce mejlowej znajduje intrygujący list. Zostaje zaproszona do badania nad małżeństwem. Ma odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących swojego małżeństwa. Zgadza się wziąć w nim udział, choć przyjaciółki są temu przeciwne a mąż o badaniu nic nie wie. Po zakończeniu tego badania życie Żony_22 już nigdy nie będzie takie samo. Ale czy lepsze?„Żona_22” to bardzo ciekawa i zajmująca lektura. Lekko irytująca poprzez niektóre zachowania głównej bohaterki. „Żona_22” to książka zaskakująca i pełna niespodzianek. To piękna książka o uczuciach, o zagubieniu się gdzieś w życiu codziennym. O tęsknocie za bliskością i rozmową z najbliższymi. O poszukiwaniu siebie na nowo. Żona_22 ma problemy ze sobą. Wynajduje zmartwienia tam gdzie ich nie ma, na siłę. W synu widzi geja, a córkę podejrzewa o problemy łaknienia. Sama wikła się we flirt a może nawet romans z żonatym, nieznanym mężczyzną przez Internet. Ale na szczęście opamiętuję się w porę i nie przekracza niebezpiecznej granicy. Nigdy się nie spotykają, chociaż nie do końca jest to prawdą.
„Żona_22” to książka o zdradzie i wybaczaniu. O tym, ze dla ukochanej osobie zrobi się wszystko, nawet, jeśli nie jest to zgodne z własnym sumieniem.
Żona_22” to super książka, którą polecam wszystkim, którzy chcą na chwilę przeżyć coś ciekawego. Skłania ona do przemyśleń nad własnym życiem, związkiem i relacjami w rodzinie.
Polecam z całego serca, przeczytajcie, bo naprawdę warto.

 Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU OTWARTE.


8 komentarzy:

 1. Też czytałam, bardzo fajna pozycja wedlug mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja nadal nie jestem przekonana, czy warta jest przeczytania. Wydaje mi się taka lekka. Pewnie na wakacje czy dłuższe wieczory będzie w sam raz. No nie wiem, jeszcze się zastanowię, bo przekonująco o niej napisałaś. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co to jest: skrzynce meblowej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę mam w planach i mam nadzieję, że to będzie już niedługo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy tytuł :) Ale wydaję mi się, że historia kobiety w średnim wieku mnie raczej nie zachęci- pasuję. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. czytałam ją jakiś czas temu i bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przekonałaś mnie, przed przeczytaniem Twojej recki miałam opory, teraz już nie

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja miałam to szczęście, że aneks odkryłam na początku (już po 1 czy 2 pytaniu) i dlatego pewnie odbierałam lekturę inaczej - ale racja - powinno się znaleźć gdzieś w tekście (przypisie) odniesienie do aneksu.
  Bardziej traktowałam ją jako komedie - tak samo podejrzenia bohaterki względem córki czy syna.
  Miło wspominam ;)

  OdpowiedzUsuń