piątek, 12 października 2012

58. MIMO WSZYSTKO WIKTORIAWYDAWNICTWO: REPLIKA
DATA WYDANIA:  lipiec 2012
LICZBA STRON: 336
ISBN: 978-83-63387-19-8


„Mimo wszystko Wiktoria” to opowieść o przyjaźni czterech kobiet.
Gabriela – nauczycielka, samotna matka z wyboru. Zajmuje się nastoletnią córką. Rękami i nogami broni się przed zakochaniem.
Edyta – młoda matka, która po urlopie macierzyńskim zostaje zwolniona z pracy.
Zuzanna – bezdzietna właścicielka psa Cynamona. Aby znaleźć zajęcie i realizować swoje pasje otwiera sklep, a z czasem także dom spotkań dla kobiet kursami robótek ręcznych. Zuzia nie może mieć dzieci. Pewnego dnia zdarza się coś, co odmieni jej życie na zawsze.
Michalina – dziennikarka, żona, matka dwóch synów.
Pewnego dnia do poukładanego życia kobiet wkracza pewien tajemniczy mężczyzna Filip. Zapisuje się na kurs robienia frywolitek. Czy ma w tym jakiś ukryty cel? Filip przedstawia filozoficzne podejście do życia, zapisując się na kurs przełamuje stereotypy.

„Mimo wszystko Wiktoria” to powieść, która jest o kobietach, toczy się wokół kobiet i dzieci. A najbardziej wokół Michaliny. Przyjaciółki i najbliższa rodzina traktują ją ze szczególnym oddaniem i troską. Boją się zostawiać ją samą w domu. Obchodzą się z nią tak jakby przy najmniejszym ruchu miała rozpaść się na milion kawałków.
To książka pełna tajemniczości, niedomówień, zagadek. Czytelnik  w odpowiednim momencie odkrywa wszystkie karty i staje się jasne to, co mogło wydawać się dziwne.
„Mimo wszystko Wiktoria” to książka o bezinteresownej, pięknej przyjaźni, o wielkiej miłości. O walce o tę miłość i zainteresowanie.
Pełna błyskotliwych, humorystycznych dialogów, intrygująca, ciekawa i mocno wciągająca od pierwszej do ostatniej strony. Wprost ciężko się od niej oderwać.
Polecam tę książkę z całą stanowczością szczególnie tym, którzy lubią historie o prawdziwym, nie zawsze idealnym życiu. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce Pani Renacie Kosin.

4 komentarze:

 1. To chyba coś dla mnie, chętnie się za nią rozejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie przeczytam. Mam już tę książkę na oku. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz bardziej nabieram ochoty na lekturę tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie za bardzo mnie przekonuje ta pozycja. Zbyt dużo kobiet w jednej książce. ;) Chociaż może lepiej się przekonać i zapoznać z powieścią... Zobaczy się. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń