piątek, 10 sierpnia 2012

47. KŁOPOTLIWY DŁUG KSIĘŻNEJWYDAWNICTWO: ARLEKIN HARLEQUIN
DATA WYDANIA: 06.04.2012
LICZBA STRON: 384
ISBN: 978-83-238-8773-7 
NOTA WYDAWCY:
"Księżna Isabella Di Cassilis ma jasno określony cel. Po zmarłym mężu odziedziczyła ogromne długi i gotowa jest zrobić wszystko, byle tylko nie trafić za kraty więzienia dla dłużników. Dlatego postanawia poślubić jednego ze skazanych na dożywocie i w ten sposób zrzucić na niego jarzmo swoich zobowiązań finansowych.
Przekraczając próg mrocznego londyńskiego więzienia, nie spodziewa się, że w ponurych lochach spotka mężczyznę, którego dwanaście lat wcześniej  porzuciła bez słowa przed ołtarzem.
Marcus Ellis, siódmy hrabia Stockhaven, nie domyśla się, że Isabella zostawiła go wtedy wbrew swej woli. Wspomnienie chwil, kiedy na próżno czekał w kościele na ukochaną, nadal wywołuje w nim żal i złość. Teraz nadarza się niespodziewana okazja, by odpłacić pięknym za nadobne. Marcus przyjmuje propozycję Isabelli i w więziennej kaplicy odbywa się cichy ślub.
Księżna nie wie, że hrabia prowadzi w więzieniu tajne śledztwo i nie ciąży na nim żaden wyrok. Już następnego wieczoru jej świeżo poślubiony małżonek niespodziewanie pojawia się na balu w Londynie. Ich spotkanie będzie początkiem serii nieprzewidzianych i dramatycznych wydarzeń."

Izabela, zadłużona wdowa, by uniknąć więzienia postanawia wyjść ponownie za mąż. Jest to dość kontrowersyjna decyzja gdyż na wybawiciela wybiera więźnia a ślub ma się odbyć w tajemnicy. Sekundę przed ślubem okazuje się, że "wybrańcem" Izabeli jest jej były narzeczony, porzucony przed ołtarzem dwanaście lat przedtem. Na pierwszy rzut oka sytuacja wygląda na ukartowaną, jednak ich spotkanie jest zupełnie przypadkowe. Oboje zgadzają się na ślub. Izabela - z desperacji i strachu. Zgoda przychodzi jej z łatwością gdyż zapewniana jest, iż jej mąż do końca życia nie wyjdzie z więzienia. Marcus zgadza się po to, aby się zemścić. 
Nazajutrz po ślubie pan młody opuszcza areszt, spłaca długi żony, a wieczorem, gdy spotykają się na przyjęciu próbuje wyegzekwować od zszokowanej żony noc poślubną.
"Kłopotliwy dług księżnej" to doskonale napisany romans historyczny. Dawno nie czytałam tego typu literatury, dlatego z jeszcze większą chęcią sięgnęłam po książkę pani Cornick. 
Historia miłości rodzącej się z braku zaufania, żalu, niedomówień. Ale także zdrada - można by myśleć, że najlepszych przyjaciół, bo brata i siostry.
Książka ta to perfekcyjnie napisana fabuła cechująca się szybkimi zwrotami akcji. Wyraziści bohaterowie, skandal, nutka tajemniczości to wszystko sprawia, że książkę się wręcz pochłania. 
Uwielbiam romanse historyczne. Dzięki tej książce mogłam przenieść się w świat pięknych strojów, nienagannych manier, ale także intryg i namiętności. Podchodów zakochanych, które jak zwykle można zauważyć w  takich powieściach kończą się happy endem.
Wreszcie "Kłopotliwy dług księżnej" to książka pięknie wydana. W twardej oprawi, podzielona na rozdziały z pięknymi zdobieniami. To wszystko sprawia, że bierze się ją do ręki z przyjemnością. 

 Za możliwość przeczytania książki "Kłopotliwy dług księżnej" dziękuję WYDAWNICTWU HARLEQUIN 


4 komentarze:

 1. z chęcią sięgnę po książkę
  ogólnie nie przepadam za romansami historycznymi, jednak ostatnio co rusz natrafiam na ciekawe recenzje i coraz większej ochoty nabieram na tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być dobra, ale to nie mój gatunek. Nie lubię romansów historycznych, więc zdecydowanie ją sobie odpuszczę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja brzmi zachęcająco i ciekawie, ale niestety to nie moje klimaty. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka świetna, jak na razie mój ulubiony romans historyczny :) Autorka stworzyła naprawdę świetną historię i jeżeli o mnie chodzi to po książki autorki będę sięgała w ciemno ^^

  OdpowiedzUsuń