poniedziałek, 2 kwietnia 2012

15. 13. POPRZECZNA

   Trzy czternastolatki: Klaudia, Agata i Zosia chodzą do jednej klasy. Mimo to zachowują się tak jakby się nie znały.
   Klaudia popadła w złe towarzystwo. pomógł w tym fakt, że jej matka na okrągło pracuje, nie dba o dom, nie gotuje, nie interesuje się córką, a ojciec pozostaje nieznany.
   Agata ciągle nosi żałobę mimo, że jej ojciec zmarł 9 lat temu. Zbuntowana nastolatka nie akceptuje nowego męża matki, ani przyrodniego brata.
   Zosia to bardzo ambitna dziewczyna. Córka wymagających lekarzy, którzy nie bardzo interesują się Zosią. Sytuacja się zmienia gdy córka zaliczy jakieś niepowodzenie choćby błahe.
   Dziewczynki w wyniku losowania trafiają na wycieczce szkolnej do jednego pokoju.Próbują się dogadać, ale nie bardzo im to wychodzi. Po wycieczce w wyniku nieporozumienia dostają karę, która je bardzo do siebie zbliża. Ba sprawia, że staje się to co na początku lektury wydaje się niemożliwe.   13. poprzeczna to książka dla młodzieży jednak przeczytałam ją z przyjemnością. Nie napiszę, że wywołała we mnie jakieś emocje bo tak nie było. Po prostu to książka lekka, łatwa i przyjemna pozwalająca na odprężenie umysłu. Nie musiałam w nią wgłębiać, zastanawiać nad tym co czytam. Po prostu robiłam to nie myśląc o niczym innym. Po przeczytaniu tak ciężkiej książki jak Saszeńka na rozluźnienie ta była idealna.
   13. poprzeczna to książka o poszukiwaniu siebie. O wierze w cuda, które czasami się zdarzają. O tym, że wszystko może się zmienić, człowiek też. I o tym, że w życiu nic nie jest do końca przesadzone.
   Moim zdaniem książka warta uwagi. Szczerze polecam.

2 komentarze:

  1. Młodzieżówki mnie już raczej nie pociągają, ale będę mieć tę książkę na pewno na uwadze. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. a czy wiesz może czy jest 2 część?? Bo książka kończy się jakby miał być ciąg dalszy

    OdpowiedzUsuń