niedziela, 11 marca 2012

11. SKLEP NA BLOSSOM STREET

    Lydia zakłada sklep z włóczkami, który ma być jej azylem. Mimo przeciwności losu, nieprzychylności rodziny sklep funkcjonuje bez zarzutu i staje się jej odskocznią od życia codziennego w samotności, od śmiertelnej choroby, od myśli o ojcu. Lydia robi wreszcie to co kocha i co sprawia jej wielką satysfakcję. Sklep daje jej szansę na nowe życie. Pewnego dnia wpada na pomysł: zorganizuje kurs robienia na drutach. Zapisują się na ten kurs trzy osoby. Całkowicie różniące się między sobą kobiety.
Carol - bizneswoman, której jedynym pragnieniem jest posiadanie dziecka. Niemal staje na głowie (dosłownie) żeby Go mieć. Zapisuje się na kurs by zrobić kocyk dla maleństwa.
Alix - pracownica wypożyczalni kaset wideo, z zachowaniu i wyglądu kontrowersyjna dziewczyna. Szukająca miłości. Zapisuje się na kurs by odrobić godziny w ramach czyny społecznego zasadzonego przez sąd.
 Jacqueline - kobieta z wyższych sfer, nieakceptująca wybranki serca swojego jedynaka. Na dodatek synowa jest w ciąży.
Połączenie tych czterech kobiet daje mieszankę wybuchową. Jednak z czasem kobiety zaczynają nas zaskakiwać. Poznajemy też prywatne życie każdej z nich.
Mimo tak dużych różnic charakterów kobiety zostają przyjaciółkami na śmierć i życie.

To cudowna książka o determinacji w walce z chorobą. O zabieganiu o własne szczęście i miłość. O tym jak łatwo pomylić się w ocenie człowieka tylko na podstawie wyglądu i sposobu mówienia. Książka ta uczy jak naprawić stosunki z bliskimi sobie ludźmi. Jak na pozór kobiety z innych światów potrafią dobrze się ze sobą bawić, a wręcz zaprzyjaźnić się ze sobą. Pokazuje też jak dużo samozaparcia ma w sobie kobieta chcąca mieć dziecko za wszelką cenę. A przede wszystkim książka uświadamia nam, że nigdy na nic nie jest za późno. I że tak piękne przyjaźnie na prawdę się zdarzają.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam książki, które są po prostu o ludziach i życiu. Będę miała tę pozycję na uwadze. Pozdrawiam. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię tą autorkę, przynajmniej te kilka jej książek które miałam okazje przeczytać. Po tą również z chęcią sięgnę...

    OdpowiedzUsuń