niedziela, 13 marca 2016

253. CUKIERNIA W OGRODZIE


WYDAWNICTWO:  HarperCollins Polska
DATA WYDANIA:  17 luty 2016
LICZBA STRON: 464
ISBN: 9788327617446"Cukiernia w ogrodzie" to już druga książka Carole Matthews, którą miałam przyjemność czytać w niezbyt odległym od siebie czasie. I kolejny raz się nie zawiodłam. To cudowna książka, która pozwala się zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego.
Fay to kobieta po czterdziestce, która zrezygnowała z pracy na etacie, aby móc prowadzić cukiernię w swoim ogrodzie i opiekować się matką. Od czterech lat leży ona w łóżku i wstaje tylko do toalety, chociaż tak naprawdę nie jest chora. Fay jest na każde jej zawołanie. Praktycznie nie ma swojego życia prywatnego. Czasem spotyka się z Anthonym, ale ich dziesięcioletni związek z lekka powiewa już nudą. Pewnego dnia w cukierni pojawia się Danny ze swoim psem. Znajduje zatrudnienie u Fay w pracach w domu i w ogrodzie. Co wyniknie z tej znajomości musicie przekonać się sami czytając „Cukiernię w ogrodzie”.

Powiem Wam, że z początku czytając tę książkę pomyślałam sobie: ależ nudy. Ale jakbym się srodze pomyliła gdybym odłożyła tę książkę nie czytając jej do końca. Bo z czasem się rozkręciła i to bardzo. Irytowało mnie zachowanie głównej bohaterki, która się poddawała matce, spełniała wszystkie jej zachcianki, wręcz podporządkowała całe życie dla niej by dowiedzieć się, że to wszystko na nic. To książka pełna tajemnic, wywołująca mnóstwo skrajnych uczuć: złość, wściekłość, rozczulenie, współczucie. To piękna książka o miłości i przyjaźni, o wybuchającej z wielką siłą namiętności, o samotności mimo otaczających nas ludzi wokół i o zdradzie, która ma różne oblicza. Książka ta uświadamia nam, że nie warto się starać dla bliskich, bo właśnie od nich dostaniemy cios prosto w plecy. Za to pomocną dłoń wyciągną do nas ludzie ze strony których nie spodziewamy się niczego dobrego.

Bardzo polecam tę książkę. Spędziłam z nią cudne chwile. Przeniosłam się w inny świat i przez chwilkę mogłam nie myśleć o swoich problemach, zagłębiając się w życie innych.  

Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU HarperCollins Polska


TWO: Czarna Owca
DATA WYDANIA: wrzesień 2015
LICZBA STRON: 328
ISBN:978-83-8015-181-9
- See more at: http://uzaleznionaodczytania.blogspot.com/search?updated-max=2016-03-13T11:29:00%2B01:00&max-results=50#sthash.jZ2pggP4.dpuf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz