sobota, 21 listopada 2015

Świat Książki listopadowo


Długo wyczekiwana kontynuacja sagi Diany Gabaldon już jest!  
Spisane własną krwią

Jest rok 1778. Francja wypowiada wojnę Wielkiej Brytanii, armia brytyjska opuszcza Filadelfię, a w ślad za nią z Valley Forge ruszają w pościg wojska Jerzego Waszyngtona. Jamie Fraser, który rzekomo zginął w katastrofie okrętu, powraca, aby się dowiedzieć, że najlepszy przyjaciel ożenił się z jego małżonką, syn z nieprawego łoża odkrył (ku swemu przerażeniu), kto jest jego prawdziwym ojcem, a ukochany siostrzeniec Ian pragnie poślubić kwakierkę. Żona Jamie'ego Claire i jego siostra Jenny próbują ratować rodzinę. Fraserowie są spokojni, że ich córka Brianna wraz z rodziną jest bezpieczna, żyjąc w Szkocji w XX wieku. Czy tak jest naprawdę?

Nowość z serii Leniwa Niedziela!

Sekretna herbaciarnia - Vanessy Greene

Podnosząca na duchu powieść o sile płynącej z prawdziwej przyjaźni. Charyzmatyczna dziennikarka Charlotte ma wybrać najlepsze herbaciarnie Wielkiej Brytanii.
Książka o świecie mody w Polsce!

Modni - Karolina Sulej

Dziś polska moda jest modna. Polskie marki są modne. Co to znaczy? Ta książka to historie o życiu i pracy projektantów mody, którzy chcieli i chcą – na różne sposoby - ubierać Polskę.


Pełna emocji powieść argentyńskiego pisarza

Kartki na wietrze - Eduardo Sacheri

Alejandro nie żyje. Jego brat i przyjaciele, zgrana paczka od czasów dzieciństwa, ledwie mają czas na żałobę. Martwią się losem Guadalupe, córki Alejandra. Chcą obdarzyć ją całą miłością, jaką czuli do jej ojca, i zapewnić dziewczynce bezpieczną przyszłość. Tyle że brakuje im pieniędzy.
 Książka Teresy Torańskiej z przedmową Andrzeja Friszke

Aneks - Teresy Torańska

Teresa Torańska od początku lat osiemdziesiątych poszukiwała odpowiedzi na pytanie „Czym jest komunizm?”, a w szczególności jego polska wersja, zarówno w wersji stalinowskiej, jak i późniejszej - aż po rok 1989. Temu służyły rozmowy przeprowadzane z działaczami partyjnymi lub ludźmi mogącymi z bliska obserwować mechanizmy władzy.I na koniec prawdziwa gratka.


 Wyjątkowa saga Paulliny Simons o Tatianie i Aleksandrze w nowej odsłonie! Wielkie uczucie na tle historii Poznaj bohaterów, zdrajców i ich fantastyczne losy! Znakomita bestsellerowa saga o Tatianie i Aleksandrze. Poruszająca, zmysłowa opowieść o miłości, która rozkwitła w czasie wojennej zawieruchy. Tatiana i Aleksander przeszli prawdziwe piekło wojny w Związku Radzieckim. Czy miłość będzie silniejsza od zła i okrucieństw, które zgotował im los? Czy naznaczeni strachem i nieufnością, zdołają zbudować nowe życie i szczęście w Ameryce, krainie swoich marzeń?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz