wtorek, 7 lipca 2015

236. DOM NAD BORKIEMWYDAWNICTWO: Szara Godzina
DATA WYDANIA: 16 sierpnia 2013
LICZBA STRON: 256
ISBN: 9788364312007
 
 
 
 
Maja pokiereszowana przez los ucieka na wieś żeby odpocząć. Spotyka tam kolegę ze szkolnych lat. Zaczynają się spotykać. Wkrótce ich znajomość przeradza się w coś więcej.
„Dom nad Borkiem” to bardzo ciekawa książka, którą czyta się bardzo szybko. Lekka, czasami zabawna, ale i traktująca o poważnych problemach. Czytamy o przemocy w rodzinie i to nie tylko tej fizycznej, ale nawet bardziej psychicznej. O samotności, rozpaczy, o trudnościach związanych z samoakceptacją i poszukiwaniu uznania wśród najbliższych, o chęci zbliżenia się z rodziną.
To książka o przyjaźni, ale też o miłości takiej dojrzałej, soczystej i prawdziwej. Ale nie tylko, bo też o miłości tej młodzieńczej tej pierwszej.
Dziwnie to zabrzmi, ale w książce tej była jedna rzecz, która strasznie mnie denerwowała. A mianowicie to, że Maja wszędzie i niezależnie od okoliczności zamawiała herbatę, nawet do szampana.
Mimo wszystko to książka pełna dynamicznych zwrotów akcji, cały czas się w niej coś dzieje, czytelnik nie może narzekać na nudę. Pełno w niej opisów przyrody, młodzieńczej świeżości i wakacyjnych przygód.
Polecam tę książce z całego serca. Idealna na upalne popołudnie. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU SZARA GODZINA 


 

2 komentarze: