wtorek, 13 stycznia 2015

210. DLA CIEBIE WSZYSTKO
WYDAWNICTWO: Literackie
DATA WYDANIA: 28 sierpnia 2014
LICZBA STRON: 304
ISBN:9788308053997
 Tęskniłam już za książkami Kasi Michalak. Wpadła mi w ręce ”Dla Ciebie wszystko” i nie żałuję, bo to książka jakich mało. Spotkać w niej można bohaterów poprzednich powieści Katarzyny: „Wiśniowego dworku” i „W imię miłości”.
Ania Kraska to już młoda kobieta. Właśnie kończy studia i przed nią jawi się cudowna perspektywa stażu w Ameryce. Przed tak ciężkim rokiem Ania chce odpocząć kilka dni u dziadka na Jabłonowym Wzgórzu. Gdy już prawie dojeżdża na miejsce w rowie przy drodze natyka się na pobitego człowieka. Cóż byłby z niej za lekarz gdyby mu nie pomogła? Zabiera nieznajomego do domu dziadka. Szybko wychodzi na jaw, że poszkodowanym jest znany i poszukiwany na całym świecie haker: Daniel der Velt. Ania mogłaby Go z łatwością wydać w ręce policji. Jednak podejmuje inną decyzję i postanawia mężczyźnie pomóc.
Musiałam sobie zrobić chwilową przerwę od książek Katarzyny Michalak. Czułam nimi przesyt. Z tym większą ochotą i entuzjazmem zabrałam się za czytanie „Dla Ciebie wszystko”. Mimo, że wiedziałam, czego się mniej więcej spodziewać autorce udało się mnie momentami zaskoczyć.
Książka ta jest pełna emocji i uczuć tak silnych, że ciężko się z nimi uporać nawet po przeczytaniu. Tradycyjnie podczas czytania się poryczałam. Ale to nie wszystko. Książka czasami trzyma w napięciu, wywołała we mnie takie uczucia jak bezradność, współczucie, gniew i złość. Zmusza do zastanowienia się skąd biorą się tak bezlitośni ludzie jak pielęgniarki w szpitalu lub opiekunki w domu opieki. Bez serca, bez żadnego współczucia, empatii, bez jakichkolwiek człowieczych odruchów. Z drugiej strony barykady spotkać można ludzi o wielkim sercu, którzy aby ktoś poczuł się szczęśliwy uchyliliby skrawek nieba.
Tę książkę trzeba przeczytać bez dwóch zdań. Ja polecam ją z całego serca.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU LITERACKIEMU.

5 komentarzy:

 1. Fanką książek Michalak nie jestem, ale nie mam nic przeciwko tym osob, którzy ją czytają. Poprostu- nie mój gust. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też w pewnym momencie czułam przesyt książkami K. Michalak :) A jeśli chodzi o jej książkę "Dla Ciebie wszystko" to też ją uwielbiam i po kilku słabszych książkach napisanych przez tę autorkę, mogłam w końcu przeczytać jej dobrą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. To naprawdę piękna książka:)Byłam nią oczarowana:)

  OdpowiedzUsuń
 4. "W imię miłości" skradło moje serce. "Dla Ciebie wszystko" podobało mi się mniej, aczkolwiek i tak jest to naprawdę niezła powieść. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Michalak czytałam tylko Serię z Kokardka, inne jej książki ciągle przede mną.

  OdpowiedzUsuń