czwartek, 31 lipca 2014

197. W IMIĘ MIŁOŚCIWYDAWNICTWO: LITERACKIE
DATA WYDANIA: 15 sierpnia 2013 
LICZBA STRON: 280
ISBN: 9788308052082
 
 
 
Ania to mała zagubiona dziewczynka, która wyrusza sama w świat. Próbuje znaleźć pomoc dla swojej ciężko chorej mamy, którą nie ma siły już sama się zajmować. Dziecko ma nadzieję, że dziadek to jedyna szansa na powrót do zdrowia Małgorzaty. Ani udaje się dotrzeć do dziadka, mimo, że podróż pociągiem samotnego, tak małego dziecka wcale nie jest bezpieczna. Ania wysiada na stacji i idzie sama przez las do domu dziadka. Po drodze spotyka nieznajomego mężczyznę, który pomaga dotrzeć małej do celu. Dziewczynka nawet nie zdaje sobie sprawy jak wielką rolę w jej życiu w przyszłości odegra ten właśnie mężczyzna.
Dziadek nie jest zachwycony wizytą wnuczki, której w ogóle nie zna. Czemu? Wyjaśni się to w trakcie jak fabuła będzie się rozwijać. Nad Anią roztacza opiekuńcze skrzydła gosposia, ale z czasem i serce dziadka powoli topnieje.  W miarę jak poznaje historię życia dwój najważniejszych dla niego kobiet coś w nim pęka.
Nie wiem czemu tak długo omijałam tę książkę szerokim łukiem. Ale jak już się za nią zabrałam przeczytanie jej zabrało mi jeden dzień. Oczywiście nie obyło się bez silnych wzruszeń i ogromnego płaczu. „W imię miłości” to książka silnie nabuzowana emocjami. Nie sposób się od niej oderwać. Autorka pokazała jak wiele wyrzeczeń i cierpienia potrafi znieść dziecko by pomóc matce. Jak wielka jest więź i miłość matki i córki, ile determinacji ma w sobie dziecko w dążeniu do celu. To książka o zawziętości, hardości, o niezwyklej sile ducha. O nienawiści, próbie przebaczania i zmiękczaniu męskich serc. O tym jak wiele człowiek potrafi poświęcić dóbr materialnych, czasu, energii żeby odzyskać ukochaną osobę. To książka pełna nadziei że może się udać nawet niemożliwe ale też pełna tajemnic i niedomówień, których wyjaśnienie strasznie zaskakuje.
Książka jak zwykle dopracowana w każdym szczególe. Piękna szata graficzna, okładka też niczego sobie. I tak jak we wszystkich książkach Katarzyny Michalak fabuła toczy się w niezwykle pięknych okolicznościach przyrody
Bardzo polecam tę książkę i strasznie się cieszę na kontynuację bo wiem, że już niebawem się ukaże. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU LITERACKIEMU


3 komentarze:

  1. Ja aż tak się nią nie zachwycam , ale polecić mogę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam zachwycona tą książką i już nie mogę się doczekać kontynuacji:) dobrze, że to już niedługo:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety jeszcze nie czytałam, ale mam nadzieję wkrótce to zmienić :)

    OdpowiedzUsuń