czwartek, 19 czerwca 2014

190. JAK ZNALEŹĆ PRZEPIS NA SZCZĘŚCIE


WYDAWNICTWO: LITERACKIE
DATA WYDANIA: 8 sierpnia 2012
LICZBA STRON: 468
ISBN: 978-83-08-04968-6
 
„Jak znaleźć przepis na szczęście” to doskonała książka na spędzenie kilku leniwych popołudni na balkonie. Opowiada ona o Elenie, kobiecie w kwiecie wieku, która właśnie została zwolniona z pracy i to przez swojego życiowego partnera. Jej życie nagle legnie w gruzach by za chwilę odrodzić się jak Feniks z popiołów.  Dziewczyna zupełnie przypadkowo dostaje propozycję pracy, o jakiej mogła do tej pory tylko marzyć. Ma zostać szefem kuchni w renomowanej restauracji, którą ma postawić na nogi. Są tylko dwa warunki: ma na to dwa miesiące i musi się przeprowadzić do Aspen. Elena podejmuje wyzwanie. Właśnie teraz potrzeba jej oderwania od swojego dotychczasowego życia i zaczęcia wszystkiego od nowa. Dużym oparciem jest dla niej szef znany reżyser i producent filmowy i jego córka, z którymi po pewnym czasie się zaprzyjaźnia. Pomagają jej w bardzo trudnym wyzwaniu, jakim jest zdetronizowanie dotychczasowego szefa kuchni Pomarańczowego Niedźwiedzia. Elena zatrudnia miejscowych pracowników, układa indywidualne menu. Nie obywa się jednak bez trudności. Nielegalni imigranci, pogarszający się stan zdrowia to wszystko nie sprzyja powodzeniu. Czy Elenie uda się sprostać wyzwaniu, jak potoczą się jej losy. Musicie koniecznie przeczytać.
„Jak znaleźć przepis na szczęście” to bardzo ciepła powieść i jak przystało na historie o podłożu kulinarnym okraszona mnóstwem przepisów na wyśmienite dania. Czyta się ją jednym tchem. Ja zarwałam dla niej niejedną noc. Doskonale nakreśleni bohaterowie, pod płaszczykiem banalnej historii autorka przemyciła problemy natury psychologicznej. To książka o niezwyklej determinacji i sile woli, o miłości i przyjaźni, która łączy ludzi z różnych sfer społecznych. Pełna uczuć i emocji. Historia głównej bohaterki owiana jest mroczną tajemnicą z przeszłości. Rzutuje ona na stosunki Eleny z rodziną a także ze współpracownikami.
Bardzo polecam tę książkę, jest rewelacyjna.  
Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU LITERACKIEMU


2 komentarze:

  1. Jak mówisz że jest rewelacyjna to koniecznie muszę ją przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ją na półce, lubię powieści tej pisarki, a tą dostałam przez przypadek w małej księgarni, bo nigdzie już nie szło jej kupić.

    OdpowiedzUsuń