wtorek, 1 kwietnia 2014

179. KOTA LUBI SZANUJE


WYDAWNICTWO: REPLIKA
DATA WYDANIA: 18 lutego 2014
LICZBA STRON: 212
ISBN: 9788376740423
Hanka przyjeżdża do Warszawy z małego podkarpackiego miasteczka. Ma to szczęście, że odziedziczyła mieszkanie po krewnej. Niestety w dość niefortunnym miejscu, ponieważ jej sąsiadem z przeciwka jest agencja towarzyska. Hanka musi, więc słuchać przez 24 godziny na dobę hałasów dobiegających z zza ściany. Młoda dziewczyna, zaraz po studiach próbuje jednak ułożyć sobie życie w stolicy. Jedynymi jej przyjaciółmi są: Rysiu - cudownie ocalony ze śmietnika ochroniarz w Agencji Towarzyskiej i dwa przybłąkane koty. Hanka zaczyna swoje nowe życie od poszukiwania pracy. Wysyła setki CV przez internet. Od czasu do czasu uda jej się pójść na jakąś rozmowę kwalifikacyjną. Niestety bez rezultatów. Pewnego dnia przez przypadek czy też roztargnienie wysyła swoje CV do pewnej firmy nawet o tym nie wiedząc. Gdy odbiera telefon z korporacji z zaproszeniem na rozmowę  jest w szoku. Nie zdaje sobie sprawy, na jakie stanowisko aplikowała. Z początku nie wiedziała, co o tym myśleć, ale jak to mówią "lepsze to niż nic". Hanka nawet nie zdaje sobie sprawy, że praca ta przyniesie jej wiele dobrego. Będzie obfitować w wiele nieprzewidzianych przygód i popchnie ją do dalszego działania.
Lekka, wesoła, napisana ciekawym językiem. Jednak po zapowiedziach i przeczytaniu kilku recenzji myślę, że jest lekko przereklamowana. Spodziewałam się po niej czegoś więcej a nie potrzebnie. To świetna książka na poprawę nastroju. Mnie pomogła, nie raz uśmiałam się do łez.  Ba wyciągnęła mnie z głębokiego dołka. Ale nie ma w niej takiego wow jak niektórzy sugerowali. Ot po prostu normalna książka. Ale też dająca sporo do myślenia. Ludzie nadal przejmują się tym, co ludzie powiedzą. Stwarzają pozory żeby było tak jak sobie wymarzyli a nie zawsze to się udaje.  Wynajmują osoby do towarzystwa dla osób starszych by mieć ich z głowy bez wyrzutów sumienia, że się nimi nie interesują. To książka o przyjaźni, o trudnych stosunkach międzyludzkich, o tym jak ludzie potrafią być wredni bez powodu ot tak tylko dla swojej satysfakcji.
Bardzo polecam książkę „Kota lubi szanuje”. Jest idealna na wiosenne popołudnie. Szybko się ją czyta, łatwo się przy niej zrelaksować. Na pewno spodoba się każdemu.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU REPLIKA. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz