niedziela, 21 kwietnia 2013

121. OPIEKUNKA, CZYLI AMERYKA WIDZIANA Z FOTELA

WYDAWNICTWO: Czarno Na Białym
DATA WYDANIA:   12 lutego 2013
LICZBA STRON: 240
ISBN: 978-83-936455-0-3
„Opiekunka” Lucyny Olejniczak to druga książka, jaką przeczytałam tej autorki. I powiem, że bardzo, bardzo mi się podobała. Niby prosta fabuła, ale niebywale interesująca. Śmiem twierdzić, a nawet po obejrzeniu wywiadu z autorką mam pewność, że opisuje ona swoje własne, autentyczne przeżycia.
„Opiekunka” to opowieść o Lucy, matce dwójki dorastających dzieci, żonie alkoholika, która w nadziei na lepsze jutro wyjeżdża do pracy do Stanów Zjednoczonych. Tam pracuje jako opiekunka osób w podeszłym wieku. Nie jest jej łatwo. Ludzie starsi są bardzo trudni w obejściu. Do tego tęsknota za domem, za bliskimi. To wszystko sprawia, że Lucy szuka bliskości Polaków wokół siebie. Nie zawsze trafia szczęśliwie, ale udaje jej się zawrzeć także kilka ciekawych znajomości.
„Opiekunka” to książka o trudnych wyborach i jeszcze trudniejszym radzeniu sobie z rozłąką. O niesamowitym poświęceniu dla bliskich i cenie jaką się za nie płaci. O przyjaźni takiej prawdziwej ale często też takiej na siłę i z przymusu, bo nie ma innego wyboru. O trudnej, ale za to pięknej miłości, która nie ma prawa istnienia. O przywiązaniu do swoich pracodawców tak wielkim, że opuszcza się ich z ciężkim sercem.
„Opiekunka” Lucyny Olejniczak to bardzo piękna i wartościowa książka. Czytając ją można na „własne oczy” przekonać się jaką „sielanką” jest praca za granicą. Polecam ją wszystkim. Może po przeczytaniu jej inaczej spojrzymy na otaczający nas świat i docenimy to co mamy.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU CZARNO NA BIAŁYM


2 komentarze:

  1. Książka zdaje się być bardzo ciepłą, a jej bohaterka to na pewno dobra osoba. Chętnie poznam jej historię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też miałam przyjemność czytać i recenzować tę książkę, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła tematyką i sposobem ujęcia - szczerym, ciepłym, bez fajerwerków, to prosta i mądra opowieść.
    Przyłączam się do polecania.

    OdpowiedzUsuń