piątek, 12 kwietnia 2013

119. STAN WOJENNY STAN CODZIENNY


WYDAWNICTWO: Elipsa - Publicat S.A.
DATA WYDANIA:  październik 2012
LICZBA STRON: 111
ISBN: 9788324596126
Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale strasznie fascynuje mnie okres PRL-u. W ten czas wpisuje się też stan wojenny dlatego ten album to dla mnie prawdziwa perełka. Dla niektórych może to się wydać dziwne, bo nie były to dla nas najszczęśliwsze czasy. Ja jednak bardzo lubię o nich czytać i mieć pamiątki z tamtych lat choćby w postaci tej książki. „Stan wojenny. Stan codzienny” to pięknie wydany album, w którym znajdują się zdjęcia przedstawiające zarówno wydarzenia społecznokulturalne i polityczne jak i życie codzienne Polaków.
Ze zdjęć można wyczytać jacy byli ówcześni Polacy. Solidarni, pomocni sobie nawzajem, byli sobie oparciem we wspólnej walce z wrogiem. Wspierali się, pomagali sobie nawzajem. Widzimy, że mimo trwania stanu wojennego ludzie próbują prowadzić normalne życie. Spotykają się towarzysko, odwiedzają kina, czytają.
Na każdej stronie znajduje się jedno zdjęcie krótko opisane mówiące sobą wszystko. Kartki do sklepu, zamieszki na ulicach, plakaty, plakaty, hasła a nawet kurczaki trzymane w łóżku w kuchni. To wszystko można zobaczyć w tej książce. Szczegółowe kalendarium stanu wojennego doskonale dopełnia całości książki. Jest ona bardzo ładnie wydana. Twarda oprawa, śliski papier, estetyczne wykonanie. To wszystko sprawia, że po „Stan wojenny. Stan codzienny” sięga się z największą przyjemnością. Książka dopracowana jest w każdym najmniejszym detalu. Z powodzeniem może służyć jako lektura pomocnicza na lekcjach historii. Myślę, że dzieci i młodzież bardzo chętnie by z niej korzystały.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję GRUPIE WYDAWNICZEJ PUBLICAT.

1 komentarz:

  1. Na pewno przeczytam, szczególnie, że piszesz, iż jest dopracowana. Warto wiedzieć jak to było, dzielić się tą wiedzą właśnie z dziećmi.

    OdpowiedzUsuń